PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ୧୭ ଘଣ୍ଟା ଘରେ ପଡ଼ିରହିଲା ମୃତଦେହ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୫।୮ : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସହରରେ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ବହନଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହରିପୁର ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ସାହୁଙ୍କ ପୁଅ ଗଙ୍ଗାଧର ସାହୁ (୩୮) । ସେ ଗତ ଦଶ ବର୍ଷ ହେବ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରିଆସୁଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀ, ଏକ ୫ ବର୍ଷର ପୁଅ ଓ ଛଅ ମାସର ଝିଅ ଅଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କ ହଠାତ୍‌ ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବାରୁ ସେ ରହିଆସୁଥିବା ମହାଦେବପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକ୍‌କୁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରିକ ହୋଇଛି କହି କିଛି ମେଡିସିନ ଦେଇ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ କହିବାରୁ ଡାକ୍ତର ସେସବୁ କିଛି ଦରକାର ନାହିଁ କହି ଫେରେଇ ଦେଲେ । ଏହାର ଦୁଇଦିନ ପରେ ହଠାତ୍‌ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କ ଜ୍ୱର ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ବେଳକୁ ନିଃଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ । ଏହାଦେଖି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରି ଡାକିବା ଭିତରେ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା । ଖବର ଦେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଆସିଲା ବେଳକୁ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କ ପ୍ରାଣବାୟୁ ଉଡି ଯାଇଥିଲା ।
କିନ୍ତୁ ଦୁଃଖର ବିଷୟ, ତାଙ୍କ ଘରେ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କ ମରଶରୀର ୧୭ ଘଣ୍ଟା ପାଖାପାଖି ପଡ଼ି ରହିଥିଲା ।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର କୌଣସି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ କି କୋଭିଡ ଟିମ୍‌ ସଦସ୍ୟ ଆସି ନଥିଲେ । କେବଳ ପୁଲିସ ଆସି ମୃତଦେହ ଦେଖି ଚାଲି ଯାଇଥିଲା । ନ୍ୟୁଜ୍‌-୭ ଟିମ୍‌ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ କମିଶନରଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ କୋଭିଡ୍‌ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ଆସି ତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ପରୀକ୍ଷା କରି ପଜିିଟିଭ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ପିଲାମାନଙ୍କ ନେଗେଟିଭ ଅଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ । ନିଜ ଗ୍ରାମ ହରିପୁରରେ ପରିବାରର ଏକମାତ୍ର ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅକୁ ହରାଇ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି ପିତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର । ଏହି ଗରିବ ପରିବାରକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆମାନେ ଏହି ଖବରପାଇ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।