ରୁଷରେ ୬୦% ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ କରୋନା ନୁହେଁ, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନୂଆ କାରଣ

ରୁଷ ୧୬।୫ : କରୋନାର ପ୍ରଭାବ ବର୍ତ୍ତମାନ ରୁଷରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି, ଏଠାରେ ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା ଦୁଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ତେବେ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୁଳନାରେ କମ୍ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠିଛି।

ଏହିପରି ଭାବେ, ମସ୍କୋ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କରୋନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହାରକୁ ସୁଚିନ୍ତିତ ଭାବେ ରିପୋର୍ଟ କରୁଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛି, ଏହା କହିକି କି ଏହାର ତଥ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଖୋଲା ହୋଇଛି। ଯଦିଓ ବିଭାଗ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି ଯେ ସେମାନେ କେବଳ ସେହି ମୃତ୍ୟୁକୁ ଗଣନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ଏବଂ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ହେଉଛି କରୋନୋ ଭାଇରସ।

ମସ୍କୋର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ବୁଧବାର ଏକ ବୟାନରେ କହିଛି ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ ପୀଡିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦୦% ଅଧିକାରୀ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏପ୍ରିଲରେ ୬୩୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ହୋଇଛି। ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଅନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କରୋନାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ବୋଲି ଭାବିବା ଅସମ୍ଭବ। ୬୦% ରୁ ଅଧିକ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ମାମଲାରେ ହୃଦଘାତ, ଲ୍ୟୁକେମିଆ ଭଳି ଅନ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ ଭଳି ବିକଳ୍ପ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଫେସବୁକ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କଲା ନୂଆ ସେବା, ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ କରନ୍ତୁ ଚେକ୍

ଚିନ୍ତାର କଥା ! ପରୀକ୍ଷଣ ସମୟରେ କରୋନା ଟିକାରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ…

ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଲଗେଜ୍ ଚିନ୍ତା ଗଲା, ଏଣିକି ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ ସାମଗ୍ରୀ

କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା କରିବ ଏହି ‘ଛତୁ’–ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ୍‌ କମ୍ପାନୀ ତିଆରି କଲେ ଇମ୍ୟୁନିଟି ବୁଷ୍ଟର

କରୋନା ଭୟରେ ଏହି ଦେଶରେ ବନ୍ଦ ହେଲା ମାଛ ମାର୍କେଟ୍, ଲାଗିଲା କର୍ଫ୍ୟୁ

ନବରାତ୍ରୀ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଶ୍ଲୀଳ ପୋଷ୍ଟ, କ୍ଷମା ମାଗିଲା Eros Now