ରାଜଧାନୀରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ: ବସ୍ତିରେ କମ୍‌, କଲୋନିରେ ପ୍ରବଳ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୪/୦୮: ରାଜଧାନୀରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଦୀର୍ଘ ୧୫ ଦିନ ପରେ ଏକାବେଳକେ ୨ଶହରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ସଂକ୍ରମଣ ହାର ବି ବଢ଼ିଯାଇଛି । ଏହା ସାଙ୍ଗକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହାର ବେଶି ରାଜଧାନୀର କଲୋନି, ସାହି, ଗାଁ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସରେ ମାଡ଼ୁଛି । ବସ୍ତିରେ ସଂକ୍ରମଣ କମ୍‌ ରହିଛି । ଗତକାଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୨୩୭ଜଣ ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିଥିବାବେଳେ ମାତ୍ର ୧୮ଜଣ ବସ୍ତିରୁ ଅଛନ୍ତି । କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ସାଲିଆସାହିରୁ ୫ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ୟୁନିଟ୍‌-୬ କାଳି ମନ୍ଦିର ବସ୍ତିରୁ ଜଣେ, ଭୀମଟାଙ୍ଗି ଭାଗବତ ବସ୍ତିରୁ ୩ଜଣ, ବାପୁଜୀନଗର ଝରଣା ବସ୍ତିରୁ ଜଣେ, କଟକ ରୋଡ୍‌ ମୋଚି ସାହିରୁ ଜଣେ ୟୁନିଟ୍‌-୧ ତାଟି ବସ୍ତିରୁ ଜଣେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାତ୍ର ୬ଜଣ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା ଅଛନ୍ତି ।

ଏଥିରେ ସାଲିଆସାହିରୁ ୨ଜଣ, ଭିଏସଏସନଗର ଗୋଜବାୟାଣୀ ବସ୍ତିରୁ ୨ଜଣ, ଗୌତମନଗର ବସ୍ତି, ହରିଜନ ବସ୍ତିରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ସଂକ୍ରମିତ ଅଛନ୍ତି । ବାକି ସବୁ କଲୋନି, ସାହି, ଗାଁ ଓ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆଜି ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ, ଓଡ଼ିଶାରେ ଦିନ ୧ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ

ଆଜି ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ରାଜରାଜେଶ୍ୱର ବେଶ

ଫିକା ପଡ଼ିଲା କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା: ଏଥର ଶୁଭିଲାନି ‘ଆ କା ମା ବୈ… ପାନ ଗୁଆ ଥୋଇ’, ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା

ଭଲ ଖବର- ସିଙ୍ଗାପୁରରେ କୋଭିଡ୍‌ ଆଣ୍ଟିବଡି ସହ ଜନ୍ମ ହେଲା ଶିଶୁ

ମାଲକାନଗିରି ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ: ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ,୧୦ ଗୁରୁତର

ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ନାମରେ ଅଲୋଡା ରେକର୍ଡ, ୯୭୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ହୋଇ ନଥିଲା ଏମିତି..