PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ହୋହାଲ୍ଲା, ପୁଲିସ ମୁତୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୨ଦିନିଆ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ରାଜଭବନରେ କରିବେ ରାତ୍ରିଯାପନ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସ: ଫାଇଟର ଜେଟ୍ ରାଫେଲ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଓଲିଭର ଡାସଲ୍ଟଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ହତ୍ୟା, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଛୁରି ଭୁସି ଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମାଆ ମୃତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଅଠରବାଙ୍କୀ ରେଳବାଇ କଲୋନୀ ପଛପଟ ଟ୍ରେନ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମଛୁଆ ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ସିଂ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ସୌଭାଗ୍ୟବତୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଅସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ନିକଟରେ ନାହିଁ ସମ୍ବଳ, ଝିଅ ପାଇଁ ହାତୁଡି ଧରି ପଥର ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଛି ମାଆ
  • ||
  • ସୋର : ସୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୩ ଗୁରୁତର, ୭ ଏକର ଜମିର ଧାନ ଜଳିଗଲା ୧୦ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଖଇରା ଓ ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କଲେ ନୀଳଗିରି ଏସଡିପିଓ, ୩ ବେଆଇନ ପଥର ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ,୪ ଅଟକ
  • ||

ମୁମ୍ୱାଇରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ! ବିଏମ୍‌ସି ସିଲ୍‌ କଲା ୧୩୦୫ଟି ବିଲ୍ଡିଂ

https://www.aajtak.in/

ମୁମ୍ୱାଇ :  ମୁମ୍ୱାଇରେ  ପୁଣି କରୋନାର ଆତଙ୍କ । ଏଠାରେ ସଂକ୍ରମଣ ପୁଣି ତାର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଛି ।  ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି । ଯାହା ଫଳରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି ।  ଏହି କାରଣରୁ ବିଏମ୍‌ସି  ହଜାରରୁ ଅଧିକ ବିଲ୍ଡିଂକୁ ସିଲ୍‌ କରିଦେଇଛି । ମହାନଗରପାଳିକା ୧୩୦୫ଟି କୋଠାକୁ ସିଲ୍‌ କରି ଦେଇଛି । ଏହି କୋଠାରେ ୭୧,୮୩୮ଟି ପରିବାର ରହୁଛନ୍ତି । ମୁମ୍ୱାଇରେ ୨୭୪୯ ଟି କେସ୍‌ ବାହାରିବା ପରେ ବିଏମ୍‌ସି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୩ମାସ ପରେ  ପ୍ରଥମ ଥର ଶୁକ୍ରବାର କୋଭିଡ୍‌-୨୯ର ୬ ହଜାରଟି ନୂଆ ମାମଲା ଆସିଛି । ସଂକ୍ରମଣର ୬୧୧୨ଟି ନୂଆ ମାମଲାରେ ଅଧିକାଂଶ ଅକୋଲା , ପୁଣେ ଓ ମୁମ୍ୱାଇ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସିଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୬୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଆସିଥିଲା ଏବଂ ଏହାପରେ ମାମଲାର ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା ।

ସଂକ୍ରମଣର ଏହି ନୂଆ ମାମଲା ସହ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୦,୮୭,୬୩୨ ରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି । । ୪୪ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ଫଳରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୧,୭୧୩ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ୪୪ ଜଣ ମୃତ୍ୟୁରେ ୧୯ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଗତ ୪୮ ଘଣ୍ଟାରେ ହୋଇଛି । ୧୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ୧୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଏହାର ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର