PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରଉତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫିଲ୍ମ ହଲ୍ ବନ୍ଦ, ମହାମାରୀ ଘୋଷଣା କଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୩: ଭାରତ ସହିତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବପାଇଁ ପ୍ରାଣଘାତୀ ସାଜିଥିବା କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଆଜି ମହାମାରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀର ସମସ୍ତ ପିଲ୍ମ ହଲ୍ ଗୁଡିକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ଏହାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାଛଡା ଯେଉଁ ସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜରେ ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି, ତାହାକୁ ମଧ୍ୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି।

ଭାରତରେ ଲଗାତାର କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ମାମଲା ଦେଖି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୩ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଗୁରୁବାର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର, ଲଦାଖ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କିଛି ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସୁଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି  କାରଣରୁ ଏବେ ଫିଲ୍ମର ବକ୍ସ ଅଫିସ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ। ୧୩ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଇରଫାନ୍ ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଇଂଲିସ ମିଡିୟନ ରିଲିଜ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ୨୦ରେ ‘ସନ୍ଦୀପ ଓ ପିଙ୍କି ଫରାର’ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଓ ୨୪ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ’ ରିଲିଜ ହେବାର ଅଛି। କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଫିଲ୍ମ ହଲ୍ ଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ଏହାର କଲେକ୍ସନ ଓ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନୋରଞ୍ଜନ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ।

କରୋନା କାରଣରୁ ମଧ୍ୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଉପରେ ସଙ୍କଟର ବାଦଲ ଛାଇ ହୋଇ ରହିଛି। ଏହା ଭିତରେ ଆଜି ମୋଦି ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଆତଙ୍କିତ ହେବାର ଦରକାର ନାହିଁ, ସରକାର ଏହାକୁ ନେଇ ସତର୍କ ଅଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର