PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ନାତିକୁ ଘରେ ପଢାଇବା ବେଳେ କୋଟିପତି ହୋଇଗଲେ ଜେଜେ ମା’, ବହି ଭିତରୁ ବାହାରିଲା ଏହି ଜିନିଷ

ମଣ୍ଟ୍ରିୟାଲ,୪।୪:  ନାତିକୁ ଘରେ ପାଠ ପଢାଉଥିବା ବେଳେ ଜେଜେ ମା’ ଏଭଳି କିଛି ଜିନିଷ ସେ ବହି ଭିତରୁ ପାଇଗଲେ ଯେ ଏବେ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି କୋଟିପତି। ହଁ ଏଭଳି ଘଟଣାର କାନାଡାରେ ଘଟିଛି। ଜ​‌ଣେ ବୃଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ନାତିକୁ ଘରେ ପାଠ ପଢାଉଥିବା ବେଳେ ବହି ଭିତରୁ ଏକ ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ।  ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ରୁ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିବା ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତି ହେଲେ  ନିକୋଲା ପେଡନାଲ୍ଟ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରାଁଜର ଲାରୋକ। ତାଙ୍କୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ସେମାନେ ଲଟେରି ଜିତିଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୮ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ଡେ’ରେ ଏହି ଲଟେରି ଟିକେଟ  କିଣିଥିଲେ।   

source: https://www.news18.com/news

ଲୋଟୋ-କ୍ୟୁବେକ୍ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ୍ ଗତକାଲି ଏହି ଲଟେରି ବିଜେତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ଏବେ ୧୦ ଲକ୍ଷ କାନାଡାଇ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା) ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଲଟେରୀ ଟିକେଟ୍ ତାରିଖ ସରିବାର ଗୋଟେ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନିକୋଲାଙ୍କ ହାତରେ ଏହା ଲାଗିଥିଲା। ନିକୋଲାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ’ମୁଁ ମୋ ନାତିକୁ ପଢାଉଥିବା ବେଳେ ବହି ଭିତରୁ ଏହି ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ ମିଳିଥିଲା। ଯଦି ମୁଁ ମୋ ନାତିକୁ ପଢାଇନଥାନ୍ତି  ତେବେ ମୋତେ ଏହି ଲଟେରୀ ମିଳିନଥାନ୍ତା।

ଲଟେରୀ ଟିକେଟ୍ କୁ ନେଇ ନିକଟରେ ଆଉ ଏକ ମାମଲା  ମେରିଲାଣ୍ଡ, ଆମେରିକାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଳା। ଭେନେସା ଓ୍ବାର୍ଡ ନାମକ ଜରେ ମହିଳ ଫୁଡ ଷ୍ଟୋର ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏକ ବନ୍ଧାକୋବି ମିଳିବା ପରେ ସେ ଏକ ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ କାଟିତିଲେ। ଟିକେଟ୍ ଏବଂ କୋବି ଘରକୁ ଧରିକି ଆସିବା ମାତ୍ରେ ସେ ଟିକେଟଟିକୁ ସ୍କ୍ରାଚ୍ କରିଥିଲେ। ଶେଷରେ ସେ ଏହି ଗେମର ସବୁଠାରୁ ବହ ପ୍ରାଇଜ ଜିତିଥିଲେ। ଏହି ଲଟେରି ଟିକେଟରୁ ସେ ୧.୫୮ କୋଟି ଜିତି ପାରିଥିଲେ।