ନାତିକୁ ଘରେ ପଢାଇବା ବେଳେ କୋଟିପତି ହୋଇଗଲେ ଜେଜେ ମା’, ବହି ଭିତରୁ ବାହାରିଲା ଏହି ଜିନିଷ

ମଣ୍ଟ୍ରିୟାଲ,୪।୪:  ନାତିକୁ ଘରେ ପାଠ ପଢାଉଥିବା ବେଳେ ଜେଜେ ମା’ ଏଭଳି କିଛି ଜିନିଷ ସେ ବହି ଭିତରୁ ପାଇଗଲେ ଯେ ଏବେ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି କୋଟିପତି। ହଁ ଏଭଳି ଘଟଣାର କାନାଡାରେ ଘଟିଛି। ଜ​‌ଣେ ବୃଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ନାତିକୁ ଘରେ ପାଠ ପଢାଉଥିବା ବେଳେ ବହି ଭିତରୁ ଏକ ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ।  ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ରୁ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିବା ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତି ହେଲେ  ନିକୋଲା ପେଡନାଲ୍ଟ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରାଁଜର ଲାରୋକ। ତାଙ୍କୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ସେମାନେ ଲଟେରି ଜିତିଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୮ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ଡେ’ରେ ଏହି ଲଟେରି ଟିକେଟ  କିଣିଥିଲେ।   

source: https://www.news18.com/news

ଲୋଟୋ-କ୍ୟୁବେକ୍ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ୍ ଗତକାଲି ଏହି ଲଟେରି ବିଜେତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ଏବେ ୧୦ ଲକ୍ଷ କାନାଡାଇ ଡଲାର(ପ୍ରାୟ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା) ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଲଟେରୀ ଟିକେଟ୍ ତାରିଖ ସରିବାର ଗୋଟେ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନିକୋଲାଙ୍କ ହାତରେ ଏହା ଲାଗିଥିଲା। ନିକୋଲାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ’ମୁଁ ମୋ ନାତିକୁ ପଢାଉଥିବା ବେଳେ ବହି ଭିତରୁ ଏହି ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ ମିଳିଥିଲା। ଯଦି ମୁଁ ମୋ ନାତିକୁ ପଢାଇନଥାନ୍ତି  ତେବେ ମୋତେ ଏହି ଲଟେରୀ ମିଳିନଥାନ୍ତା।

ଲଟେରୀ ଟିକେଟ୍ କୁ ନେଇ ନିକଟରେ ଆଉ ଏକ ମାମଲା  ମେରିଲାଣ୍ଡ, ଆମେରିକାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଳା। ଭେନେସା ଓ୍ବାର୍ଡ ନାମକ ଜରେ ମହିଳ ଫୁଡ ଷ୍ଟୋର ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏକ ବନ୍ଧାକୋବି ମିଳିବା ପରେ ସେ ଏକ ଲଟେରି ଟିକେଟ୍ କାଟିତିଲେ। ଟିକେଟ୍ ଏବଂ କୋବି ଘରକୁ ଧରିକି ଆସିବା ମାତ୍ରେ ସେ ଟିକେଟଟିକୁ ସ୍କ୍ରାଚ୍ କରିଥିଲେ। ଶେଷରେ ସେ ଏହି ଗେମର ସବୁଠାରୁ ବହ ପ୍ରାଇଜ ଜିତିଥିଲେ। ଏହି ଲଟେରି ଟିକେଟରୁ ସେ ୧.୫୮ କୋଟି ଜିତି ପାରିଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆଜି ଭାରତ ବନ୍ଦ, ଧର୍ମଘଟ ଯୋଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା

ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଗୁଗଲ, ‘Google Pay’ରେ ଲାଗିବନି କୌଣସି ଚାର୍ଜ

ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁନଥିଲେ ସାବଧାନ ! ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖୁଛି ଡ୍ରୋନ କ୍ୟାମେରା…

କେମ୍ବ୍ରିଜ୍ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖରିୟାଲ ନିଶଙ୍କ ସମ୍ମାନିତ

କରୋନା ବଦଳାଇ ଦେଲା ଜୀବନ ଜୀବିକା; ଦିନେ ଏରୋପ୍ଲେନ ଚଲାଉଥିଲେ, ଆଜି ଦୁଆର ଦୁଆର ବୁଲି କରୁଛନ୍ତି ଫୁଡ ଡେଲିଭରୀ…

Truecaller ଭଳି ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିବ ଗୁଗଲ, ରହିବ ଏହି ସବୁ ଫିଚର୍ସ