ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

ଉମରକୋଟ,୯ା୩(ଆପ୍ର): ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ । ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି ଉଭୟଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ । ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିିନି । ପ୍ରେମକୁ ସାମାଜିକ ସ୍ୱୀକୃତି ନମିଳିବାର ଭୟ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଭଳି ରାସ୍ତା ବାଛିବା ଲାଗି ବାଧ୍ୟ କଲା ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ୍‌ ହୀରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ନୂଆଗୁଡ଼ା ଗାଁରେ । ମୃତ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ହେଲେ ସନପତ ଭତ୍ରା(୨୧) ଓ ଭଗବତୀ କଲାର(୧୯) । ଏହି ଖବର ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳାଇ ଦେଇଛି । ଶବ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି ପୁଲିସ୍‌ । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।
ମୃତ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଏଭଳି ଭଲ ପାଆନ୍ତି ବୋଲି ଆଗରୁ କିଛି ହେଲେ ଜାଣି ନହାନ୍ତି । ସନପତ କିମ୍ବା ଭଗବତୀ କେହି ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇ ନଥିଲେ । ଶୁକ୍ରବାର ଭଗବତୀଙ୍କ ବାପା ତୁଳାରାମ କଲାର ପାଖ ଗାଁକୁ ଯାତ୍ରା ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟା ବେଳେ ଫେରିଥିଲେ ଘରକୁ । ସେତେବେଳେ ଭିତରପଟୁ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା କବାଟ । କବାଟ ବାଡ଼େଇ ଡାକିଥିଲେ ଝିଅକୁ । ହେଲେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳିନଥିଲା । ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ତୁଳାରାମ ପଡୋଶୀଙ୍କୁ ଡାକି ଘର କବାଟ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ । ଭିତରକୁ ପଶି ଦେଖିବା ବେଳକୁ ଭଗବତୀ ଏବଂ ସନପତଙ୍କ ଶବ ଘର ଦୁଲାମରୁ ଝୁଲୁଥିଲା । ଜଣେ ବେକରେ ଶାଢୀ ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ବେକରେ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ଗାମୁଛା ।

ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ହୀରାପୁର ସରପଞ୍ଚ କାମସିଂ ମାଝୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା ଉମରକୋଟ ପୁଲିସ୍‌କୁ । ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆଇଆଇସି ଉମେଶ ସାହୁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ତହସିଲଦାର ଧରମରାଜ ମାଝୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ପରେ ଶବଗୁଡ଼ିିକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା ।
ପୁଲିସ୍‌ର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି, ଭଗବାତୀ ଥିଲେ ମାଆ ଛେଉଣ୍ଡ । ବଡ଼ଭଉଣୀ ବାହା ହୋଇ ଶାଶୂଘରକୁ ଯିବା ପରେ ଘରେ ରହୁଥିଲେ ତୁଳାରାମ ଓ ଭଗବତୀ । ଶୁକ୍ରବାର ତୁଳାରାମ ଯାତ୍ରା ଦେଖି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘରେ ଏକାକି ଥିଲେ ଭଗବତୀ । ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଭଗବତୀଙ୍କ ଘରକୁ ସନପତ ଆସିଥିବା ପୁଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି । ଦୁହେଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଜାତିର ଥିଲେ । ଭଗବତୀ ଉଚ୍ଚଜାତିର ଥିବା ବେଳେ ସନପତ ଥିଲେ ଆଦିବାସୀ ସଂପ୍ରଦାୟର । ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ହୁଏତ ସମାଜ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇନପାରେ ଭାବି ଉଭୟ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏବଂ ପୁଲିସ୍‌ ସନ୍ଦେହ କରିଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ଥାଉକି, ୫ ଦିନ ତଳେ ଅନୁରୂପ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଡାବୁଗାଁ ଥାନା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ୍‌ ଟାଙ୍ଗିଣୀ ଗାଁରେ । ପ୍ରେମକୁ ସାମାଜିକ ସ୍ୱୀକୃତି ନମିଳିପାରେ ଭୟରେ ଗଛରେ ଗୋଟିଏ ଲୁଗାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଗାଁର ସୁନାଧର ଜାନୀ(୨୦) ଓ କୁମାରୀ ଜାନୀ(୨୨) । ଉଭୟ ଥିଲେ ଦୂର ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇଭଉଣୀ । କୁମାରୀ ଥିଲେ ସୁନାଧରଙ୍କଠାରୁ ବଡ଼ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି : ସ୍ତ୍ରୀ ହାତରୁ ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଖାଇଲେ ସରପଞ୍ଚ ସ୍ବାମୀ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ..

ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌ରୁ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ୭ ଗୁରୁତରଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ବରଗଡ଼ରେ ନକଲି କୋଭିଡ୍-୧୯ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ! ଡ୍ରଗ୍ସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ଉ,ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ଜବତ

ଜଙ୍ଗଲରେ ବନ ବିଭାଗର ଚଢାଉ, ତିନି ବାରାହା ଶିକାରୀ ଗିରଫ

ଆଜିଠୁ ସପ୍ତାହକ ପାଇଁ ଝାରସୁଗୁଡା, ବ୍ରଜରାଜନଗର ଓ ବେଲପାହାଡ ସହର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍

ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଅତାବିରା ବ୍ଲକ୍ ବନ୍ଦ : ଖୋଲିନି ଦୋକାନ ବଜାର, ଗାଡ଼ି ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ