PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

source:http://301-joweb.newscyclecloud.com

ଉମରକୋଟ,୯ା୩(ଆପ୍ର): ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ । ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଘରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି ଉଭୟଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ । ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିିନି । ପ୍ରେମକୁ ସାମାଜିକ ସ୍ୱୀକୃତି ନମିଳିବାର ଭୟ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଭଳି ରାସ୍ତା ବାଛିବା ଲାଗି ବାଧ୍ୟ କଲା ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ୍‌ ହୀରାପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ନୂଆଗୁଡ଼ା ଗାଁରେ । ମୃତ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ହେଲେ ସନପତ ଭତ୍ରା(୨୧) ଓ ଭଗବତୀ କଲାର(୧୯) । ଏହି ଖବର ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳାଇ ଦେଇଛି । ଶବ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି ପୁଲିସ୍‌ । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।
ମୃତ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଏଭଳି ଭଲ ପାଆନ୍ତି ବୋଲି ଆଗରୁ କିଛି ହେଲେ ଜାଣି ନହାନ୍ତି । ସନପତ କିମ୍ବା ଭଗବତୀ କେହି ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇ ନଥିଲେ । ଶୁକ୍ରବାର ଭଗବତୀଙ୍କ ବାପା ତୁଳାରାମ କଲାର ପାଖ ଗାଁକୁ ଯାତ୍ରା ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟା ବେଳେ ଫେରିଥିଲେ ଘରକୁ । ସେତେବେଳେ ଭିତରପଟୁ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା କବାଟ । କବାଟ ବାଡ଼େଇ ଡାକିଥିଲେ ଝିଅକୁ । ହେଲେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମିଳିନଥିଲା । ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ତୁଳାରାମ ପଡୋଶୀଙ୍କୁ ଡାକି ଘର କବାଟ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ । ଭିତରକୁ ପଶି ଦେଖିବା ବେଳକୁ ଭଗବତୀ ଏବଂ ସନପତଙ୍କ ଶବ ଘର ଦୁଲାମରୁ ଝୁଲୁଥିଲା । ଜଣେ ବେକରେ ଶାଢୀ ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ବେକରେ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ଗାମୁଛା ।

ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ହୀରାପୁର ସରପଞ୍ଚ କାମସିଂ ମାଝୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା ଉମରକୋଟ ପୁଲିସ୍‌କୁ । ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆଇଆଇସି ଉମେଶ ସାହୁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ତହସିଲଦାର ଧରମରାଜ ମାଝୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ପରେ ଶବଗୁଡ଼ିିକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା ।
ପୁଲିସ୍‌ର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି, ଭଗବାତୀ ଥିଲେ ମାଆ ଛେଉଣ୍ଡ । ବଡ଼ଭଉଣୀ ବାହା ହୋଇ ଶାଶୂଘରକୁ ଯିବା ପରେ ଘରେ ରହୁଥିଲେ ତୁଳାରାମ ଓ ଭଗବତୀ । ଶୁକ୍ରବାର ତୁଳାରାମ ଯାତ୍ରା ଦେଖି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘରେ ଏକାକି ଥିଲେ ଭଗବତୀ । ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଭଗବତୀଙ୍କ ଘରକୁ ସନପତ ଆସିଥିବା ପୁଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି । ଦୁହେଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଜାତିର ଥିଲେ । ଭଗବତୀ ଉଚ୍ଚଜାତିର ଥିବା ବେଳେ ସନପତ ଥିଲେ ଆଦିବାସୀ ସଂପ୍ରଦାୟର । ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ହୁଏତ ସମାଜ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇନପାରେ ଭାବି ଉଭୟ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏବଂ ପୁଲିସ୍‌ ସନ୍ଦେହ କରିଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ଥାଉକି, ୫ ଦିନ ତଳେ ଅନୁରୂପ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଡାବୁଗାଁ ଥାନା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ୍‌ ଟାଙ୍ଗିଣୀ ଗାଁରେ । ପ୍ରେମକୁ ସାମାଜିକ ସ୍ୱୀକୃତି ନମିଳିପାରେ ଭୟରେ ଗଛରେ ଗୋଟିଏ ଲୁଗାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଗାଁର ସୁନାଧର ଜାନୀ(୨୦) ଓ କୁମାରୀ ଜାନୀ(୨୨) । ଉଭୟ ଥିଲେ ଦୂର ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇଭଉଣୀ । କୁମାରୀ ଥିଲେ ସୁନାଧରଙ୍କଠାରୁ ବଡ଼ ।