PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ବିଶୋଇ ଅସନାରେ ଓଲଟାଲ ବସ୍‌ , ପଛରୁ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଟଲିଲା ବସ୍‌ , ୨ଗୁରୁତର , ୫ ଆହତ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଜଟଣୀ ବେଣାପଞ୍ଜରୀ ଗାଁରେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମା ମାଡ଼ , ୩ ଆହତ , ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପୁଲିସ୍‌ ମୁତୟନ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ବସିଲା କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ, ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କ ମଥାରେ ଦିଆଗଲା ସିନ୍ଦୁର
  • ||
  • ରୁଷ‌୍‌ର ମସ୍କୋରେ ଭାରତ ଖୋଲିଲା ଊର୍ଜା ଅଫିସ୍‌ , କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର ବାଲିପଦାରେ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା , ଜମି ବିବାଦରୁ ସଂପର୍କୀୟ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଲୋଚନା , ସ୍ୱାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ନେଇ ଏହି ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି
  • ||
  • ବାସୁଦେବପୁର: ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟାନ୍ନ ଭୋଜନ ଅର୍ଥ ହଡପ ଘଟଣାରେ କାନ୍ଥିସାହି ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅରୁଣ କୁମାର ନାୟକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବିତ କଲେ ବିଇଓ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜଧାନୀରେ ଲୁଟ୍ ରୋକିବେ ସ୍ପେଶାଲ-୨୬, ନୂଆ ଟିମ୍ ଗଠନ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପି ଉମାଶଙ୍କର ଦାସ
  • ||
  • ଗୁଣୁପୁର:ସନ୍ଦେହ ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ଯା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବାପଘର ଲୋକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର:ବୁର୍ଲା ସାଇଫୋନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗିଲା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ନିଆଁ ଆଁରେ ଜଳିଗଲା ଅନେକ ଗଛ
  • ||
  • କଟକ: ଚୌଦ୍ବାର ଓଟିଏମ୍ କାରଖାନା ପରିସରରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ: ମନରେଗା କାମ କରି ବର୍ଷେ ହେଲା ପାରିଶ୍ରମିକ ପାଇନାହାନ୍ତି ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ମହିଳା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଯାଜପୁର ରୋଡରେ କର୍ମଜୀବୀ ମହିଳା ନିବାସକୁ ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଦଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ନିବାସରେ ୧୦୦ଶଯ୍ୟା ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମହିଳା ଦିବସରେ ଘରବାଡି ପଟ୍ଟା ପାଇଁ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ କଲେ ଶତାଧିକ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମହିଳା ପୁଲିସଙ୍କ ‘ନିର୍ଭୟା ପେଟ୍ରୋଲିଂ’ ଟିମ୍କୁ ସବୁଜ ପତକା ଦେଖାଇ ଏସପି ଋଷିକେଶ ଡି ଖିଲାରୀ,
  • ||
  • ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧାର, ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ବାହରୁନି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ,କଲେଜ ଆଗରେ ବସିଲେ ଧାରଣା, ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ହୋହାଲ୍ଲା, ପୁଲିସ ମୁତୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୨ଦିନିଆ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ରାଜଭବନରେ କରିବେ ରାତ୍ରିଯାପନ
  • ||

ବିଳମ୍ୱିତ ରାତି ଯାଏ ଚାଲୁଛି ବାର୍‌ ଯୁବତୀଙ୍କ ନୃତ୍ୟ : କୋଭିଡ୍ -୧୯ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର

https://www.aajtak.in/

ଆଜମଗଡ଼ – ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଜାରି କରିବା ଓ ଏହା ଉପରେ ସଚେତନତାକୁ ନେଇ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଆମର ସାଧାରଣ ଲୋକ କେତେ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି, ଆଉ ଆପଣେଉଛନ୍ତି ଏହାର ଏକ ଉଦାହରଣ ୟୁପିର ଆଜମଗଡ଼ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଠାରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ର ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌କୁ ଅଣଦେଖା କରି ଡିଜେ ସାଉଣ୍ଡରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତି ଯାଏ ବାର୍‌ ଯୁବତୀଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା , ଯାହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା।

ଆଜମଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର କନ୍ଧରାପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ସବ ସମୟରେ ବାର୍‌ ଯୁବତୀଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତି ଯାଏ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏଥିରେ ଫୁହଡ଼ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଡିଜେର ଧୂନ୍‌ରେ ହେଉଥିଲା । ଜଣେ ଦୁଇ ଜଣ ନୁହେଁ , ଅଧ ଡର୍ଜନରୁ ଅଧିକ ଝିଅ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରୁ ଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଆଉ ଏହା ଖୁବ୍‌ ରାତି ଯାଏ ଡିଜେ ଓ ଲାଉଡ୍‌ସ୍ପିକରର ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ରେ ଚାଲିଥିଲା ।  

ଆଉ ସବୁଠୁ ମୁଖ୍ୟ କଥା ହେଲା ସେଠାରେ କୋଭିଡ୍‌ ନିୟମକୁ ଉଲଙ୍ଘନ କରାଯାଇଥିଲା । ନା ଥିଲା ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନ୍ସିଂ ନା ପୁରା ଭିଡ଼ରେ କାହା ମୁହଁରେ ଥିଲା ମାସ୍କ । ସମସ୍ତେ ଭିଡ଼ ଜମେଇ ପାଖାପାଖି ବସିଥିଲେ , ଯେମିତି ଲାଗୁଥିଲା କି ସେମାନଙ୍କର କରୋନାର କୌଣସି ଚିନ୍ତା ନାହିଁ ।

ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ନା ସେଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୁଲିସ୍‌ , ନା ଆଉ କିଏ ବ୍ୟକ୍ତି  , କେହି ବି ରୋକି ନଥିଲେ ।

 ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ  ଉଠୁଛି ଏହି ପ୍ରକାରର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି କିଏ ଦେଲା ?   ଏହି ପ୍ରକାରର ଆୟୋଜନ କରିବାରେ  କିଏ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇବାକୁ କେମିତି ଚିନ୍ତା କଲାନି ।  ତାଙ୍କୁ କଣ ଏହି ଭୟଙ୍କର କରୋନା ଭଳି ମହାମାରୀର କିଛି ବି ଚିନ୍ତା ନଥିଲା ?