ଚିନ୍ତାରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ : ଲୁଟେରାଙ୍କଠୁ ଡେଇଁଲା କରୋନା, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌, କ୍ୟୁଏଟି !

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧/୦୮: ଚୋର ଲୁଟେରା ଠାରୁ କରୋନା ଡେଇଁଛି ସ୍ପେସାଲ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଓ କ୍ୟୁଏଟିର କିଛି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ। କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ଆଖି ଓ କାନ କୁହା ଯାଉଥିବା ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଓ କ୍ୟୁଏଟିର ସଂପୃକ୍ତ ସଦସ୍ୟମାନେ ଏବେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ । ଏହି କଥା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ପୁଲିସ୍‌ ମହଲରେ ଛନକା ପଶି ଯାଇଛି । ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ୍‌ ଗିରଫ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ।

ସେପଟେ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କ୍ୟୁଏଟି ଚଢ଼ଉ କରି ଯେଉଁ ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା, ସେ ବି କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ପୁଲିସଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ୫ ଦିନ ପରେ ଏହି ୨ ଟି ଟିମ୍‌ର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର କରୋନା ଟେଷ୍ଟ କରାଯିବ । ଯଦି ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିବେ ତେବେ କଥା ସରିଲା । ଏହାର ଫାଇଦା ନେଇ ଅପରାଧୀମାନେ ସହରରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବେ । କାରଣ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସବୁ ଥାନାରେ କରୋନା ପଶି ସାରିଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥାନାର ୪ରୁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ କରୋନା ଗ୍ରାସି ସାରିଛି । ଏମିତି କି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଥାନା କର୍ମଚାରୀ ବି କରୋନା ପଜିଟିଭ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ ଥାନାରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ କରୋନା ହୋଇଛି । ଏ ଥାନା ଏକ ପ୍ରକାର ସିଲ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି ।

କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ୧୧୦ ଜଣ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ କରୋନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଥାନା କାମରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଛି । ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରିବାକୁ କର୍ମଚାରୀ ନାହାନ୍ତି । ଚୋର ଓ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ସବୁ ଥାନା ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଓ କ୍ୟୁଏଟି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି । ହେଲେ ଏବେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଓ କ୍ୟୁଏଟି କର୍ମଚାରୀମାନେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଛନ୍ତି । ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ କର୍ମଚାରୀମାନେ ୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ରୋଗୀଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ପାଖରେ ରଖି ଜେରା କରିଥିଲେ । ସୁନା ଜବତ କରିବାକୁ ଗୋଟିଏ ଗାଡ଼ିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ନେଇ ବୁଲୁଥିଲେ । ଏନେଇ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଓ କ୍ୟୁଏଟିର କର୍ମଚାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି, ଆମ ଦାୟିତ୍ୱ ଆମେ ସମ୍ପାଦନ କରିବୁ । ଆମର ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିନାହିଁ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କାର୍ତ୍ତିକେଶ୍ୱର ଭସାଣି ପାଇଁ କଟକରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି, ୧୬ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ: ବିସର୍ଜନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି ୧୦ ଅସ୍ଥାୟୀ ଜଳାଶୟ

ଡବଲ ମର୍ଡର ଘଟଣାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ନରସିଂହପୁରରୁ ଉଠାଇ ନେଲା କୋଲକାତା ପୁଲିସ

କରୋନା ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୪ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

ଜାନୁଆରୀ ପହିଲାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜୁଳି ସଙ୍କଟ ! ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ବନ୍ଦ ହେବ ୪୬୦ ମେଗାୱାଟ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଥର୍ମାଲ୍‌ ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ଅନିଶ୍ଚିତତାରେ ନୂତନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ୍‌ ସ୍ଥାପନ

ଯୌନ ରାକ୍ଷସ ଭାଇ ବୁଝିଲାନି ପବିତ୍ର ରାଖୀର ବନ୍ଧନ: ଦାଦାର ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲା ବଡ଼ବାପା ପୁଅ

ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ବାଥରୁମ୍‌‌ରେ ନାବାଳିକଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କଲା ସମ୍ରାଟ: ଯୌନ ପିପାଷୁ ଠିକାଦାରକୁ ବାନ୍ଧିଲା ଜିଆର୍‌ପି