PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମିଳିଲା ଇଥୋପିୟା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର ବ୍ଲାକ ବକ୍ସ: ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜାତିସଂଘର ଭାରତୀୟ ପରାମର୍ଶଦାତା ଶିଖା ଗର୍ଗ

ନାଇରୋବି,୧୧।୩: ଇଥୋପିଆ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗତକାଲି ବିମାନ କର୍ମଚାରୀ  ଓ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ମୋଯ ୧୫୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଇଥୋପିୟାନ ଏୟାର ଲାଇନ୍ସର ୪ ମାସ ପୂର୍ବେ କିଣା ଯାଇଥିବା ନୂଆ ବୋଇଂ ୭୩୭-୮୦୦ ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ମାତ୍ର ୬ ମିନିଟ୍ ପରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବିମାନର ଦୁଇଟି ବ୍ଲାକ ବକ୍ସ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥିରୁ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣର ଜଣାପଡିବ। ବିମାନରେ ଭାରତ, ଚୀନ, ଆମେରିକା, ଇଟାଲି, ଫ୍ରାନ୍ସ, ବ୍ରିଟେନ ଓ ଇଜିପ୍ଟର ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲେ।

source:https://hindi.webdunia.com

ଇଥିଓପିଆରେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯେଉଁ ୪ ଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାତିସଂଘରେ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ
କରୁଥିବା ଶିଖା ଗର୍ଗ ।ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ ଟୁଇଟ କରି ଆଜି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।  ଶିଖା ଗର୍ଗଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ୩ ମୃତ ଭାରତୀୟ ହେଉଛନ୍ତି ବୈଦ୍ୟ ପନ୍ନାଗେଶ ଭାସ୍କର, ବୈଦ୍ୟ ହନସିନ ଅନ୍ନାଗେଶ ଏବଂ ନୁକଭାରପୁ ମନିଷା। ଶିଖାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଏ ବାବଦରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡାକ୍ତର ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ଟୁଇଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର