ମିଳିଲା ଇଥୋପିୟା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର ବ୍ଲାକ ବକ୍ସ: ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜାତିସଂଘର ଭାରତୀୟ ପରାମର୍ଶଦାତା ଶିଖା ଗର୍ଗ

ନାଇରୋବି,୧୧।୩: ଇଥୋପିଆ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗତକାଲି ବିମାନ କର୍ମଚାରୀ  ଓ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ମୋଯ ୧୫୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଇଥୋପିୟାନ ଏୟାର ଲାଇନ୍ସର ୪ ମାସ ପୂର୍ବେ କିଣା ଯାଇଥିବା ନୂଆ ବୋଇଂ ୭୩୭-୮୦୦ ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ମାତ୍ର ୬ ମିନିଟ୍ ପରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ବିମାନର ଦୁଇଟି ବ୍ଲାକ ବକ୍ସ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥିରୁ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣର ଜଣାପଡିବ। ବିମାନରେ ଭାରତ, ଚୀନ, ଆମେରିକା, ଇଟାଲି, ଫ୍ରାନ୍ସ, ବ୍ରିଟେନ ଓ ଇଜିପ୍ଟର ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲେ।

source:https://hindi.webdunia.com

ଇଥିଓପିଆରେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯେଉଁ ୪ ଜଣ ଭାରତୀୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାତିସଂଘରେ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ
କରୁଥିବା ଶିଖା ଗର୍ଗ ।ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ ଟୁଇଟ କରି ଆଜି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।  ଶିଖା ଗର୍ଗଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ୩ ମୃତ ଭାରତୀୟ ହେଉଛନ୍ତି ବୈଦ୍ୟ ପନ୍ନାଗେଶ ଭାସ୍କର, ବୈଦ୍ୟ ହନସିନ ଅନ୍ନାଗେଶ ଏବଂ ନୁକଭାରପୁ ମନିଷା। ଶିଖାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଏ ବାବଦରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡାକ୍ତର ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ଟୁଇଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଚୀନ୍‌ରେ ପ୍ରଜନନ କ୍ଷମତା ହରାଇବେ ପୁରୁଷ – ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗ

ଆଉ ୪ଟି ଉପଗ୍ରହ ପଠାଇବ ଭାରତ

ଭାରତର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଏନଆଇସି ଏବେ ସାଇବର ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର

୫ ରାଜ୍ୟରୁ ୬୦% ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀ କରୋନା କାୟା

ରୁଷ ଟିକାକୁ ନେଇ ଅନିଶ୍ଚିତତା- ପ୍ରତି ୭ଜଣରୁ ଜଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ପ୍ରଶାସନର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଏଣିକି ବିନା ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା