PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଭାରତର ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଗାଇଥିବା ଏହି ପାକିସ୍ତାନୀ ଫ୍ୟାନ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍ ମ୍ୟାଚ୍କୁ ନେଇ କହିଲେ.., ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

source:hindi.news18.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୨: ୨୦୧୮ର ଏସିଆ କପ୍ ସମୟରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଗାଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଫ୍ୟାନ୍ ଆଦିଲ୍ ତାଜ୍ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣପରେ ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ନଖେଳିବାର ଦାବି ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ଆଦିଲ କହିଲେ ମ୍ୟାଚର ବୟକଟ୍ କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ଏଥିରେ କିଛି ଫାଇଦା ହେବନି ।

କହିରଖୁଛୁ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଆଦିଲଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଭାରତର ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଗାଉଥିଲେ । ଏହି ଭିଡିଓକୁ  ଭଏସ୍ ଅଫ ରାମ ନାମ ନାମକ ଏକ ପେଜ୍ ଫେସବୁକରେ ସେୟାର କରିଥିଲା । ଉଭୟ ଦେଶର ଦର୍ଶକ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ଏବେ ଆଦିଲ ଏକ ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରିକେଟ ବୟକଟ୍ କଲେ କିଛି ହେବନି । ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ମଧ୍ଯ ସାଉଦୀ ଆରବରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନର ଲୋକେ ପୂର୍ବଭଳି ରହିଆସୁଛନ୍ତି । ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାହିଦ୍ ଆଫରିଦି, ସୋଏବ୍ ଅଖତର ଅନେକ ଥର ଅନ୍ ରେକର୍ଡ ଏହା କହିଆସିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଅପେକ୍ଷା ଭାରତରେ ଅଧିକ ସ୍ନେହ ମିଳିଛି । କ୍ରିକେଟର୍ସ ଓ କ୍ରିକେଟ୍ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଏହା ସବୁବେଳେ ଭଲ ବଣ୍ଡ୍ସ ସେୟାର କରିଆସିଛନ୍ତି । ଶାହିଦ ଆଫରିଦିଙ୍କ ଘରେ ଏବେବି ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ସାଇନ୍ ଥିବା ଇଣ୍ଡିୟାନ୍ ଟିମର ଜର୍ସି ଫ୍ରେମ୍ ଅଛି ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଶାହିଦ ଅଫରିଦିଙ୍କ ରିଟାୟରମେଣ୍ଟ ପରେ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଟିମ୍ ଜର୍ସି ଗିଫ୍ଟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଟିମ୍ ପ୍ଲେୟାର୍ସଙ୍କ ସାଇନ୍ ରହିଛି ।

ଆଦିଲ କହିଛନ୍ତି ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ବୟକଟ୍ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ମ୍ୟାଚ୍ ନିଜ ସମୟରେ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷୀତ ମ୍ୟାଚ୍ । କାଲି ଆଇସିସିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ- ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟିକେଟ୍ ଆବେଦନ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ଷ୍ଟାଡିୟମର କ୍ଷମତା କେବଳ ୨୫ ହଜାର । ତେଣୁ ଆଶା କରୁଛି ମ୍ୟାଚ୍ ନିଜ ସମୟରେ ହେଉ । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତିଯେ ଉଭୟ ଦେଶର ପରିସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିଯିବ । ନିଶ୍ଚୟ ଏହାର କିଛି ସମାଧାନ ବାହାରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।