PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାହାକୁ ଆଧାର କାର୍ଡ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ , ନୂଆ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରି କଲେ ସରକାର , ହୋଟେଲ ଓ ସିନେମା ହଲ୍ ପରି ସଂସ୍ଥାକୁ ଆଧାର କପି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ
  • ||
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ରାଜଧାନୀ ପାଲଟିଛି ଚୋରା ବନ୍ଧୁକର ପେଣ୍ଠ; ନେତା ନେଇଛନ୍ତି ୧୩ ବନ୍ଧୁକ, ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବନ୍ଧା ହେବେ!

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ପୁଲିସ ଧରିଥିଲା କୁଖ୍ୟାତ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ ବେପାରୀ ବାଦଲ ଓରବାବୁଲି ଓର ସଂଗ୍ରାମ ନାଥକୁ । ଏବେ ବାବୁଲି ଜେଲ୍‌ରେ । ହେଲେ ପୁଲିସ୍‌ ତା’ଠାରୁ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ପାଇଛି ତାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଛି । ପୁଲିସ୍‌ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ବାବୁଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୧୩ ଜଣ ନେତାଙ୍କୁ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ ବିକ୍ରି କରିଛି । ସେଥିରେ ୪ ଜଣ ଯୁବନେତା ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେମାନଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ୍‌ ପାଇଛି । ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ସାହସ କରୁନି । ନିର୍ବାଚନ ସରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ପୁଲିସ୍‌ର ଛାଟ ପଡ଼ିବ ବୋଲି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଖାଲି ନେତା ନୁହେଁ କିଛି ବିଲ୍ଡରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧୁକ ବିକିଛନ୍ତି ବାବୁଲି । ସେ ସବୁ ବିଲ୍ଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣଙ୍କ ପରିଚୟ ପୁଲିସ୍‌ ହାତରେ ଲାଗିଛି । ପୁଲିସ୍‌ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ସହିନଗର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ସେ ବିଲ୍ଡରଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ରହିଛି । ଉକ୍ତ ବିଲ୍ଡରଙ୍କ ବାଲିଅନ୍ତା ଓ ହଂସପାଳରେ ଅନେକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଚାଲିଛି । ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି ।

ଚାଉଳ ବସ୍ତାରେ ବନ୍ଧୁକ
ବିହାର ମୁଙ୍ଗେରରୁ ବନ୍ଧୁକ ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ଆଣୁଥିଲା ବାବୁଲି । ଚାଉଳ ବସ୍ତାରେ ବନ୍ଧୁକ ପୂରାଇ ମୁଙ୍ଗେରରୁ ପହଞ୍ଚୁଥିଲା ଅମରପୁର ଠାରେ । ସେଠାରୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଯୋଗେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଦେଇ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଥିଲା । ବେଳେବେଳେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପରେ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନ ଆସି ବାବୁଘାଟ ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରାତ୍ରି ବସ୍‌ରେ ବସି ଭୋର ସମୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଓହ୍ଲାଉଥିଲା । ୧୫ରୁ ୨୦ କେଜି ଚାଉଳ ବସ୍ତା ଭିତରେ ବନ୍ଧୁକ ଆଣୁଥିଲା ବାବୁଲି । ଏହାକୁ ଦେଖିଲେ କେହି ସନ୍ଦେହ କରୁ ନଥିଲେ ।

ରାଜଧାନୀରେ ମାଳମାଳ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ
ରାଜଧାନୀ ଏବେ ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାରର ପେଣ୍ଠ ପାଲଟିଛି । ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଗତ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଜବତ ହୋଇଥିବା ଚୋରା ବନ୍ଧୁକର ସଂଖ୍ୟାରୁ । ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩ ବେପାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୭ ବନ୍ଧୁକ, ୩ ଟି ଅଧା ତିଆରି ବନ୍ଧୁକ ଓ ଅନେକ ଗୁଳିଗୋଳା ଜବତ ହୋଇଛି । ବନ୍ଧୁକ କାରବାର କେଉଁ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଛି ପୁଲିସ ଏବେ ଜାଣୁଛି । ୧୫ ତାରିଖ ଦିନ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ୍‌ ଓୟୁଏଟି କଲୋନୀ କ୍ୱାର୍ଟର୍ସ ନଂ.ଆଇଭି ୧/୭ରୁ ଏକ ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନା ଠାବ କରିଥିଲା । ଓୟୁଏଟିର ଡିପିପି ବିଭାଗର ସୁପରଭାଇଜର ନୃସିଂହ ନାୟକ ଦୀର୍ଘ ୧୦ ବର୍ଷ ହେବ ବନ୍ଧୁକ ତିଆରି କରି ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ । ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୧୪୦ରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ବିକ୍ରି କରିଥିବା ପୁଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ।
ଗତ ୯ ତାରିଖରେ ସହିଦନଗର ଥାନା ପୁଲିସ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ପ୍ରଦୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ତା’ଠାରୁ ଏକ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରିଥିଲା । ୧୦ ତାରିଖରେ ଢ଼େଙ୍କାନାଳ ବାଲିମି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁମାରସିଂହା ଗ୍ରାମର ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ ଓ ବିଶ୍ୱଜିତ ନାୟକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ୍‌ । ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ କରିଥିଲା । ୩ ତାରିଖରେ ଜଟଣୀ ଥାନା ପୁଲିସ ୨ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗର ବେପାରୀ ସେକ୍‌ ଫରିଦ ଓ ସେକ୍‌ ଚାନ୍ଦ୍‌ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ବନ୍ଧୁକ ଜବତ କରିଥିଲା ।