PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ନିଜ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ପଛରେ ୩ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ପଡିଛି ଗୋଟିଏ କାଉ, ଘରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ କରୁଛି ଏଭଳି କାଣ୍ଡ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୩/୯: ଗାଁରେ, ଗଳିରେ କି ସାହିରେ ଦେଖିଥିବେ ଯେ ଯଦି କୌଣସି କାର୍ ଯାଏ ତେବେ କୁକୁର ତାକୁ ଦେଖି ଭୁକନ୍ତି । ଅନେକ ସମୟରେ ସେହି ଗାଡି ପଛରେ ଦୌଡିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି । ଗାଡିଟି ନିଜ ସ୍ପିଡ୍ ବଢାଇ ପଳାଏ । କୁକୁର କିଛି ବାଟ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡେ ଏବଂ ଫେରିଆସେ । ଏମିତି ଦୃଶ୍ଯ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଭାବନ୍ତୁ ଯଦି ଏମିତି କୌଣସି କୁଆ(କାଉ) କରେ ତେବେ କଣ ହେବ ।  ଏମିତି ଦୃଶ୍ଯ କେବେ ଦେଖିନାହାଁନ୍ତି ନା ? କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ । ଗୋଟିଏ କୁଆ ଏମିତି କାମ କରୁଛି ଏବଂ ତାହା ପୁଣି ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ସହିତ ।

ଘଟଣାଟି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର । ଏଠାରେ ଶିବପୁରୀରେ ସୁମେଲା ନାମକ ଏକ ଗାଁ ଅଛି । ଏହି ଗାଁରେ ଶିବା ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବାସ କରେ । ଏକ ଛୋଟ ହୋଟେଲରେ କାମ କରେ । ଗତ ୩ ବର୍ଷ ହେବ ଗୋଟିଏ କୁଆ ତା ପଛରେ ପଡିଛି । ଶିବା ୟେତେବେଳେ ନିଜ ଘରୁ ରାସ୍ତାକୁ ବାହାରେ ଗୋଟିଏ କୁଆ ଆସି ତା ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ବୁଲିବାକୁ ଲାଗେ । ବେଳେବେଳେ ତା ସହିତ ଅନେକ କାଉଙ୍କୁ ମଧ୍ଯ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇକି ଆସେ ଏବଂ ସମସ୍ତେ ତା ପଛରେ ପଡିଯାଆନ୍ତି ।

କାଉମାନଙ୍କୁ ଘଉଡାଇବା ପାଇଁ ଶିବା ଯେତେବେଳେ ଘରୁ ବାହାରେ, ସାଙ୍ଗରେ ଏକ ବାଡି ଧରି ବାହାରେ । ଯେତେବେଳେ କାଉମାନେ ତା ପାଖକୁ ଆସନ୍ତୁ ସେ ବାଡି ବୁଲାଇବାକୁ ଲାଗେ ।

କାହିଁକି ଏମିତି ହେଉଛି ?
ଶିବା କୁହେ ଯେ ୩ ବର୍ଷ ତଳେ ଏକ ଛୋଟ କାଉ ଛୁଆଟି ଲୁହାତାର ଜାଲିରେ ଫସିଯାଇଥିଲା । ଶିବା ତାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲା କିନ୍ତୁ ଜାଲିରୁ ବାହାର କରିବା ସମୟରେ ଛୁଆ କାଉଟି ମରିଗଲା । ବାସ୍, ସେବେଠାରୁ ଏହି ବଡ କାଉଟି ତାକୁ ହଇରାଣ କରୁଛି । ଲୋକମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ କାଉଟି ତା ପିଲାର ମୃତ୍ଯୁର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାପାଇଁ ଏମିତି କରୁଛି ।