PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ନେବା ପରେ ବି ହେଉଛି କରୋନା, ଓଡିଶାରେ ଟିକା ନେବା ପରେ କେତେ ଲୋକଙ୍କର ଡେଥ୍ ହୋଇଛି ତାହାର ତର୍ଜମା କରୁଛି ଟେକନିକାଲ ଟିମ୍- ଆଇଏଲଏସ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି କାଲିମେଳା ଥାନା ଟେକଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଁଚିଲା ମୃତ ମାଓନେତା ରଣଦେଵଙ୍କ ଶବ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସର ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ଗାଁରେ ପଶିଗଲା ବାଟବଣା ହରିଣ, ଉଦ୍ଧାର କରି ସୁନାବେଡା ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଛାଡିଲା ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଆ ଆଇଏଏସ୍ ଗୁରୁପ୍ରସାଦ ମହାପାତ୍ର ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସେନାପଟା ଓ ବାହୁଟ ସେବା ନିମନ୍ତେ ବଉଳ ଗଛ ଚିହ୍ନଟ, ନିର୍ଜ୍ଜଳା ଏକାଦଶୀ ତିଥିରେ ହେବ ବୃକ୍ଷ ଚ୍ଛେଦନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଭାଇ ବିହାଘରରେ ନାଗିନ୍‌ ଡ୍ୟାନ୍ସ ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣାକୁ ଫୁ କରି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ସୁକିନ୍ଦା ତହସିଲଦାର ବୁଲ୍‌ବୁଲ୍‌ ବେହେରା
  • ||
  • କଟକ: ନରସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନ ଗାଁରେ ବାଇଗଣ ବିଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲା ବାରାହ , ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ମଦ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଦୋକାନରୁ ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୪୯ ପେଟି ମଦ ଚୋରି
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ମାଛକୁଣ୍ଡୁ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଟ୍ରକ୍ ସହ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାପାକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲା ମାତାଲ ପୁଅ, ପ୍ରାଣ ବିକଳରେ ଦୌଡି ପଳାଇଲା ମା’
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୋକାନ ଆଜବେଷ୍ଟସ୍ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି କରୁଥିଲେ, କାବୁ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଚୋରଙ୍କ ଛୁରା ମାଡ଼ରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ
  • ||
  • କୋକସରା : ଲିମ୍ବ ଗଛରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୨୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୫୫୦ ଜଣଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏଯାବତ୍‌ ରାଜ୍ୟରେ ୨୪% ଅଧିକ ବର୍ଷିଛି ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତା ଦୁଇଦିନ ବଡ଼ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ୨୧ରୁ ବଢ଼ିପାରେ
  • ||
  • ଦଶପଲ୍ଲା : ବାଣୀଗୋଛାର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୩ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଲିଉଡର ବିଶିଷ୍ଟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ତପୁ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗର ସହାୟତା
  • ||
  • ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ : କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ମିଲଖାଙ୍କ ପରଲୋକ, ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭିଜିଲାନସ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବାଶିଷ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ବିୟୋଗ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ୧୪ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାକୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ମୁହଁରେ କପଡା ଦେଇ ରାତିରେ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ଦଲାଲ୍‌ କଥାରେ ପଡ଼ି ଫିଟ୍‌ନେସ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସି ଫସିଲେ ଯୁବକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୮/୯ : ଦଲାଲ୍‌ କଥାରେ ପଡ଼ି ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ରେ ଚାକିରି କରିବାକୁ ଆସି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ଯୁବକ ଫସିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇଛି । ତାଙ୍କ ନାମ କରଣ ସିଂହ (୨୪) । ପୁଲିସ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ନକଲି ଜାତିଗତ ଓ ଆବାସିକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଜବତ କରିଛି । ତେବେ କରଣଙ୍କୁ ଫସାଇଥିବା ଦଲାଲ୍‌ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ତାକୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ଖୋଳତାଡ଼ ଚଳାଇଛି ।

ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କରଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଦଲାଲ୍‌ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ରେ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ । ମୋଟା ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା ଦେଲେ ସେ ତାଙ୍କର ଜାତିଗତ ଓ ଆବାସିକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଯୋଗାଡ଼ କରି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ପାସ୍‌ କରାଇ ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ସିଆରପିଏଫ୍‌ରେ ଚାକିରି ଆଶାରେ କରଣ ସଂପୃକ୍ତ ଦଲାଲକୁ ପ୍ରଥମେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ପରେ ଆଉ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ । ଦଲାଲ କରଣଙ୍କ ନାମରେ ପୁରୀ ତହସିଲରୁ ଘର ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ଭାବେ ଆବାସିକ ଓ ଜାତିଗତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବାହାର କରିଥିଲେ ।

ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଦଲାଲ କରଣଙ୍କ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ୫ ତାରିଖରେ ଫିଟ୍‌ନେସ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ନିଜେ କରଣ ଆସିଥିଲେ । କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ୍‌ କରିଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ସହ କରଣଙ୍କ ଫଟୋ ମିଶି ନଥିଲା । ତେଣୁ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା । ଏନେଇ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇ କରଣଙ୍କୁ ଜେରା କରିବା ସମୟରେ ସେ ଦଲାଲ୍‌ କଥାରେ ପଡ଼ି ଏଭଳି କରିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ନକଲି ଜାତିଗତ ଓ ଆବାସିକ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଜବତ କରି କରଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେପଟେ ଫେରାର୍‌ ଥିବା ଦଲାଲକୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ଖୋଜାଖୋଜି ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର