PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ୱାର୍ଲଡ ସ୍କିଲ୍‌ ସେଣ୍ଟରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ଖଣ୍ଡଗିରି ପାହାଡ଼ରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଜଳିଗଲା ୫ଏକର ଜଙ୍ଗଲ, ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ: ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାରୀକୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ: ସରକାରୀ ଅନୁଦାନ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ଲେଖାଏଁ ଜେଲ
  • ||
  • ଆଣ୍ଟିଲିଆ ବାହାରୁ ମିଳିଲା ସ୍କର୍ପିଓ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କଲାବା ଡ୍ୟାମ୍‌କୁ ଡେଇଁ ମନସୁଖ ହିରନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ , ରିଲାଏନ୍ସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ଘର ଆଣ୍ଟିଲିଆ
  • ||
  • ମୋହନା ବିଡ଼ିଓ ବଂଶୀଧର ଖୋସଲା ନିଲମ୍ୱିତ, କାଜୁ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ନିଲମ୍ୱନ କଲା ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗ
  • ||
  • ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା , ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡ ଶେଷ ପରେ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲକୁ ଫେରିଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ଏସଏଫଡ଼ିଆର କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବିକାଶ ପାଇଁ ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନନ୍ଦପୁର: ଭୁସୁଡ଼ିଲା ସିଡ଼ାପୁଟ ପୋଲ, ୮ ଗ୍ରାମବାସୀ ଯୋଗାଯୋଗରୁ ବିଛିନ୍ନ
  • ||
  • ସ୍କାଏ ଲାଇଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ, ଚୋରି ମାମଲାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ପୁଲିସ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା
  • ||
  • କଟକ: ପିଲଗ୍ରିମ ରୋଡ ଦାସ ସାହି ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ଉପରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରହିତାଦେଶ
  • ||
  • କଟକ: ମହାନଦୀ ପଠାର ୨୪ ଏକର ଜମି ଏସସିବିକୁ ଦିଆଯିବା ମାମଲା। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜଳ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗକୁ ତଥ୍ୟ ମାଗିଲେ ମହାନଦୀ ପଠାର ୨୪ ଏକର ଜମି ଏସସିବିକୁ ଦିଆଯିବା ମାମଲା। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜଳ ଆୟୋଗ ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗକୁ ତଥ୍ୟ ମାଗିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ଉପରେ କଟକଣା, ୧୦ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୧୨ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୀଠରେ ଲାଗୁ ହେବ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୁହେଁ କଟକରେ ଶୁଣାଣି ହେବ ଅନୁଭବ-ବର୍ଷାଙ୍କ ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ମାମଲା, ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟ ବଦଳରେ କଟକ ଫ୍ୟାମିଲି କୋର୍ଟରେ ଚାଲିବ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୁଣପୁର: ପୁଟାସିଂ ଥାନାର ମହିଳା ଆଇଆଇସି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘଟିଲା ଘଟଣା, ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମହିଳା ଅଧିକାରୀକୁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଶତାଧିକ ଲୋକ, ପୋଡ଼ିଲେ ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ: ମହିଳା ତାରିଣୀ ଭକ୍ତ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଦିବସ ପାଇଁ ଆଜି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ , କଲେଜ୍ ଓ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଛୁଟି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ସମଲେଶ୍ବରୀ ମନ୍ଦିର ପୂଜକଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ, ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ବାର ଖୋଲିବା ସହିତ ମନ୍ଦିରକୁ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ଅନୁମତି ଦାବି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ଧୋବା ପଡା ଡ୍ରେନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ସାଇବର ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ସେନା କର୍ମଚାରୀ: ବିମାନ ଟିକେଟ୍ କ୍ୟାନ୍‌ସଲ କରିବା ନାଁରେ ଲୁଟିନେଲେ ଲକ୍ଷେ ୬୩ ହଜାର ଟଙ୍କା

ପାଟକୁରା,୨୩/୦୧: ପାଟକୁରା ଥାନାଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ସେନା ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ୧ଲକ୍ଷ ୬୩ ହଜାର ସାଇବର ଠକାମିର ଶିକାର ହେଇଥିବା ପାଟକୁରା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଅଭିଯୋଗରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ, ସ୍ଥାନୀୟ କୋରୁଆ ଗ୍ରାମର ମହେଶ୍ୱର ସାହୁ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଭାବେ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଛୁଟିରେ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ଫେବ୍ରୁଆରୀ ମାସ ୫ତାରିଖରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନରେ ଯିବା ନିମନ୍ତେ ଅନକଲାଇନରେ ଟିକେଟ ବୁକିଂ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ କାରଣ ବଶତଃ ସେ ଟିକେଟ ବାତିଲ କରିବା ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଗୋ କମ୍ପାନିକୁ ଅନ୍‌ଲାଇନରେ ମେସେଜ୍‌ ପଠାଇଥିଲେ । ୮/୧୦ ଦିନ ବିତି ଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପଇଠ କରିଥିବା ଟିକେଟ ଟଙ୍କା ନ ଫେରିବାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନ ସେବା କମ୍ପାନିକୁ ୯୮୮୩୧୨୪୩୬୬ ନଂ.ରେ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ଡେରି ହେବାରୁ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ ।କମ୍ପାନିର ଫୋନ ନଂ.ରେ କଥା ହେଉଥିବା କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ନଂ.ମାଗିଥିଲେ ।

ମହେଶ୍ୱର ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏକାଉଣ୍ଟ ଥିବା କୋରୁଆ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାଓ ଏଚ୍‌ଡିଏଫ୍‌ସି ବ୍ୟାଙ୍କ ବିଲହାଟର ଏକାଉଣ୍ଟ ନଂ. ଓ ଆଇଏଫସି କୋଡ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ ଜଣାଇଥିଲେ । ୨୦ ତାରିଖ ମହେଶ୍ୱରଙ୍କ ଷ୍ଟେଟ୍‌ବ୍ୟାଙ୍କ କୋରୁଆ ଶାଖାରୁ ୨୪ହଜାର ଓ ଏଚ୍‌ଡିଏଫ୍‌ସି ବିଲହାଟ ଶାଖାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ୩୯ହଜାର ୨୮୮ ଟଙ୍କା କଟିଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌କୁ ମେସେଜ ଆସିଥିଲା । ମହେଶ୍ୱର ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଯାଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ପରିଚାଳକ ମାନଙ୍କୁପଚାରିବାରୁ ସେମାନେ ସାଇବର ଠକେଇ ହେଇଥିବା ଜଣାଇଥିଲେ । ମହେଶ୍ୱର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପାଟକୁ ରାଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ଲେଖା ହେଲାବେଳକୁ ପୁଲିସ ସାଇବର ଠକମାନଙ୍କର କୌଣସି ସୁରାକ ପାଇନଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର