PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ଭାରତ-ପାକ୍ ଭିତରେ ଚାଲିଛି ସାଇବର ଯୁଦ୍ଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୨: କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫର କନଭୟ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସାଇବର ଯୁଦ୍ଧ ଚାଲିଛି। ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପୂର୍ବରୁ ଇଣ୍ଡିଆନ ହ୍ୟାକର୍ସମାନେ ପାକିସ୍ତାନର ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ହ୍ୟାକ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାର ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାକର ଛତିଶଗଡ ବିଜେପିର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍  ସହିତ ୧୦୦ଟି ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ହ୍ୟାକ୍ କରିଚନ୍ତି। ହ୍ୟାକ୍ କରିବାର ଦାୟିତ୍ବ ନେଇଛନ୍ତି ’ଫୈଜଲ ୧୩୩୭’  ଆଇଡି ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାକର। ଏହି ହ୍ୟାକରଙ୍କ ଫେସବୁକରେ ଅଫିସିଆଲ ପାକ୍ ସାଇବର ଆଟାକର୍ସ ନାମରେ ଏକ ପେଜ୍ ରହିଛି। ଯାହା ଉପରେ ଦୁଇଜଣ ଲୋକ କାମ କରନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଜଣକ ଫୈଜଲ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟଟି ହେଉଛି ମହମ୍ମଦ ହସନ। ଏକ ଖବର କାଗଜକୁ ଦେଇଥିବା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାଇବର ଓ୍ବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ କେବଳ ନିଜର ପାଠପଢାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିଲେ।  ୧୫ ଜଣ ଲୋକ ତାଙ୍କ ଗ୍ରୁପରେ ଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ କେବଳ ଭାରତ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟ ଦେଶର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ମଧ୍ୟ ହ୍ୟାକ୍ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କର କହିବା ଅନୁସାରେ ସେମାନେ କେବଳ ଭାରତର ସାଇବର ହ୍ୟାକରଙ୍କୁ ଯବାନ ଦେବାକୁ ଏଭଳି କରୁଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର