ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କୁସ୍ତି ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କର ନିଆରା ବାହାଘର : ନା ଥିଲା ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ବାଜା ନା ଥିଲେ ବରଯାତ୍ରୀ, ୧ ଟଙ୍କାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ବିବାହ

ପାନିପତ ୨।୧୨: ଦଙ୍ଗଲ ଗାର୍ଲ ଏବଂ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କୁସ୍ତି ଯୋଦ୍ଧା ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେଲେ। କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କର ବାହାଘର ଏତେ ନିଆରା ଢ଼ଙ୍ଗରେ ହୋଇଛି ଯେ କେହି ବି ସହଯରେ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରିବେନି। ବିବାହ ଫଟୋ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଚକିତ ହୋଇଯିବେ।

ଭାଜପା ନେତ୍ରୀ ତଥା ରେସଲର୍ ବବିତା ଫୋଗତ ଓ ‘କେଶରୀ ଆଓ୍ବାର୍ଡ’ର ବିଜେତା ବିବେକ ସୁହାଗଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ହରିୟାଣର ଚରଖୀ ଦାଦରୀ ଜିଲ୍ଲାର ବଲାଲୀ ଗାଁରେ ସାଧାରଣ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ବିବାହରେ ବବିତା ଫୋଗତ ଓ ବିବେକଙ୍କ ବାହାଘରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ନିକଟତମ ସମ୍ପର୍କୀୟ ସାମିଲ ଥିଲେ। ବିବେକ କେବଳ ୨୧ଜଣଙ୍କୁ ନେଇ ଦଙ୍ଗଲ ଗାର୍ଲଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଲେ। ବବିତାଙ୍କ ଲଗ୍ନରେ କେବଳ ୧ ଟଙ୍କା ଦିଆଗଲା ଏବଂ ବିବାହ ବିନା ଯୌତୁକରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା।

ନା ଆସିଥିଲା ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାଜା ନା ଥିଲା ଡିଜେ ବାଜା। ବିବାହରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟକ୍ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇନଥିଲା। ବିବାହରେ କାଠର ଚାମଚ ଏବଂ ପତ୍ର ଦାନା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ବର ଓ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ଆସିଥିବା ଅତିଥିଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରାଯାଇଥିଲା।

ବିବାହ ସମାରୋହ ବବିତାଙ୍କ ଘରେ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୭ଟା ସମୟରେ ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୮:୫୦ ରେ ବିବାହ ରୀତିନୀତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ। ରାତି ୧୧ଟାରେ ରୀତିନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ବିବେକ ଓ ବବିତା ୮ ବଚନ ନେଇଥିଲେ। ୮ ବଚନ ସମାଜର ବେଟି ବଞ୍ଚାଅ-ବେଟି ପଢ଼ାଓ ପାଇଁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀ ସହିତ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବେ କି ସେଲିବ୍ରିଟି ?

ଗଲୱାନର ବୀର ସହିଦଙ୍କ କାହାଣୀ – ଏକାକୀ ୧୨ ଚୀନ୍‌ ସୈନିକଙ୍କୁ ମାରିଥିଲେ

ଚୀନ୍‌କୁ ଜବାବ ଦେବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି- ଲଦାଖରେ ମୁତୟନ ହେଲେ ସର୍ଜିକାଲ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରାଇକିଂ ଫୋର୍ସ

ଏହି ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ଖୋଲିଲା ରେଡ୍‌ଲାଇଟ୍‌ ଏରିଆ- କିସ୍‌ କରିବା ଓ ଜୋରରେ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା ମନା

ଭାରତରେ ଆଇଆଇଟି ଛାତ୍ର ଓ ପ୍ରଫେସର ତିଆରି କଲେ କରୋନା ବିନାଶକ ଡିଓଡ୍ରେଣ୍ଟ – ବାସ୍ନା ସହ ଭୁତାଣୁ ମାରିବ

୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ ଗୁଗଲ ଅଫିସ୍