PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

୩୦ ଦିନ ଭିତରେ ଦୟା ଭାବିଙ୍କୁ ଫେରିବାକୁ ଚେତାବନୀ, ସିରିୟଲ ନିର୍ମାତା କହିଲେ ନହେଲେ…

ମୁମ୍ବାଇ,୨୨।୩: ଛୋଟ ପରଦାର ହିଟ୍ ସିରିୟଲ ’ତାରକ ମେହେତା କା ଉଲଟା ଚଷମା’ର ଦୟାବେନ୍ ଗଡାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଦିଶା ଭକାନୀଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଆଉ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନାହାଁନ୍ତି। କାରଣ ସେ ମା’ ହେବାପରେ ସିରିୟଲରୁ ଗତବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଛୁଟି ନେଇ ନିଜ ଝିଅର ଯତ୍ନ ନେବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏହି ଶୋ’ର  ନିର୍ମାତା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଯେ,   ୩୦ ଦିନ ଭିତରେ ଯଦି ସେ ଶୋ’କୁ ଫେରିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ସେ ନଆସନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ନିଆଯିବ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ସୋନୀ ସବ୍ ଟିଭିରେ ରାତି ୮ଟା୩୦ ମିନିଟରେ ପ୍ରସାରିତ ‘ତାରକ ମେହେତା କା ଉଲଟା ଚଷମା’ ଟେଲି ଦୁନିଆର ଖୁବ୍ ଲୋକପ୍ରିୟ ହାସ୍ୟ ଧାରାବାହିକ।

source: https://hindi.indiatvnews.com

ଏନେଇ ଶୋ’ର ନିର୍ମାତା ଅସିତ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଦୀଶାଙ୍କୁ ଆମେ ୩୦ ଦିନର ସମୟ ଦେଇଛୁ। ସେ ଯଦି ଫେରି ଆସନ୍ତି ଭଲ, ନହେଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆମେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ନେବୁ।  ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ, ସିରିୟଲର ନିର୍ମାତା ଆଉ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି। କାରଣ ବହୁଲୋକ ଶୋ’ରେ ଜେଠାଲାଲଙ୍କ ଯୋଡି ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ଖୁସି ନାହାଁନ୍ତି। ଦୀଶା ଶୋ’କୁ ଛାଡିବା ପରେ ଗତ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ନୂଆ କନଟ୍ରାକ୍ଟ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଖବର ମିଳୁଛି ଦୟା ଭାବି ଶୋ’ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୀଶାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ମୟୁରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଗତ ଜାନୁଆରୀରୁ କଳାକାର ଏବଂ ପ୍ରଡ୍ୟୁସରଙ୍କ ଭିତରେ କିଛି ଠିକ୍ ଚାଲିନି। ଦୀଶାଙ୍କର ମଧ୍ୟ କିଛି ଡିମାଣ୍ଡ ରହିଛି, ଯାହା କି ପୂରଣ ହୋଇନାହିଁ। ଦୀଶାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଦୟା ବେନ୍ କେବଳ ୪ ଘଣ୍ଟା ସୁଟିଂ କରନ୍ତୁ ଓ ମାସରେ ୧୫ ଦିନ କାମ କରନ୍ତୁ। ପୂର୍ବେ ଯେତିକି ଫି, ନେଉଥିଲେ ତାକୁ ଦୁଇଗୁଣା କରିଦିଆଯାଉ।

source: https://www.deccanchronicle.com

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଗତ ୩୦ ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୭ରେ ଦୀଶା ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନର ମା’ ହୋଇଥିଲେ। ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ବେଳେ ଓ ଝିଅ ଜନ୍ମ ହେବାପରେ ତା’ର ଯତ୍ନ ନେବାପାଇଁ ଦୀଶା ଶୋ’ ଠାରୁ ଛୁଟି ନେଇଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଦୟା ଭାବି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଫେରିବେ। ୪ ବର୍ଷ ତଳେ ଦୀଶା ମୟୁର ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେ ଗୁଜରାଠୀ ନାଟକ କମାଲ ପଟେଲ ଭର୍ସେସ ଧମାଲ ପଟେଲ ଓ ଲାଲୀ ଲୀଲାରୁ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତାରକ ମେହେତାକୁ ଉଲଟା ଚଷମାରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଦେବଦାସ’ ଏବଂ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନଙ୍କ ‘ଯୋ୍ଦ୍ଧା ଆକବର’ରେ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି। ୨୦୦୮ରୁ ସେ ‘ତାରକ ମେହେତା କା ଉଲଟା ଚଷମା’ରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଗତ ୧ ବର୍ଷ ହେବ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏହି ଶୋ’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନାହିଁ।  

  ​‌