ମଲା ଲୋକ ବିକିଲା ଜମି: ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଛତ୍ରପୁର ୩୧/୮ : ଗଞ୍ଜାମ ସବ୍‌ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଲା ଲୋକ ଜମି ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଜମି ପଞ୍ଜୀକରଣ ପରେ ବିକ୍ରି ଦଲିଲ୍‌ ଆଧାରରେ ତହସିଲଦାର ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ତହସିଲଦାର ଜଣେ ଅଫିସର ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପ୍ଲଟ ନଂ ଏମ୍‌ବି-୫୮ ବରଗଡ଼ ବ୍ରିଟ୍‌ କଲୋନିର ସଞ୍ଜୁକ୍ତା ପଣ୍ଡା ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଞ୍ଜାମ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିବା ଥାନା ଆଇଆଇସି ସୁଦାମ ଚରଣ ମଲ୍ଲିକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ଏତଲା ଡାକ ଯୋଗେ ଆସିଛି । ଏହାକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଉଥିବା ଆଇଆଇସି ମଲ୍ଲିକ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସଞ୍ଜୁକ୍ତା ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଜେଜେ ବାପା ଜଗନ୍ନାଥ ପଣ୍ଡା ୧୯୭୭ ମସିହାରୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାମରେ ଜାଲ୍‌ ଆଧାର କାର୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ତାଙ୍କର ନାମରେ ଥିବା ଗଞ୍ଜାମ ତହସିଲ ଅଧିନ ଦାମୋଦରପୁର ମୌଜା ଖାତା ନଂ ୪୧, ପ୍ଲଟ ନଂ ୬୧ ଏବଂ ଏକର ୦.୩୨୦ ଜମିକୁ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ନାମରେ ୧୦ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୮ରେ ଗଞ୍ଜାମ ସବ୍‌ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରି କରାଯାଇଥିବା ଏତଲାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ବିକ୍ରୟ ଦଲିଲ୍‌ ନଂ ୧୯୬୧୮୦୦୧୮୦ ବୋଲି ଥାନାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏତଲାରେ ସଞ୍ଜୁକ୍ତା ପଣ୍ଡା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ, ଭଉଣୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଓ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଜମି ବିକ୍ରି କରିବା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିବା ସହ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଗୃହ ସଚିବ, ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଗତ ୧୦ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୮ରେ ଏହି ଜମି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗଞ୍ଜାମ ତହସିଲ ପକ୍ଷରୁ ଖତିୟାନ ନମ୍ବର ୧୬୩/୭୦୦ରେ ୩ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୮ରେ ଜମି କିଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଜମି ପଟ୍ଟା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜମି ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ସମୟରେ ରେଜିଷ୍ଟେସନ ଅଧିକାରୀ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଫିସର ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ ବେଳେ ତହସିଲଦାର ଥିଲେ ।

ଗଞ୍ଜାମ ତହସିଲରେ ପୂର୍ବରୁ ଏହିପରି ବହୁ ଜାଲିଆତି ଜମି ଏବଂ ଘରପଟ୍ଟା ମଞ୍ଜୁର ଅଭିଯୋଗରେ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ । ସେସବୁ ଜାଲ୍‌ ପଟ୍ଟା ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । ଏସମସ୍ତ ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ହେଲେ ସମସ୍ତ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚିତ ହେବ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ଦୁଇ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ: ଆକ୍ରମଣରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଆହତ, ଧାରଣାରେ କର୍ମଚାରୀ

ଫସର ଫାଟିଲା ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ପ୍ରେମ: ନାବାଳିକା ବିବାହ ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ, ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ଥାନାରେ ଅଟକ

ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜରୁ ମିଳିଲା ସ୍କୁଟିଚୋରି ସୁରାକ, ୫ଜଣକୁ ଗରିଫ କଲା ପୁଲିସ

ବାଲେଶ୍ବରରେ ବେଣୁଧରକଙ୍କ ପଲା ଭାରି : ‘ଏଥର ବେଣୁ ମଉସା’ ଗୀତ ଗାଇଲେ ଅଭିଜିତ୍ ଓ କାକା‌, ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଚାର ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ

ପ୍ରେମରେ ବିଫଳ: ପ୍ରେମିକାର ତଣ୍ଟି କାଟିବା ପରେ ନିଜେ ସାନିଟାଇଜର ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲା ହତାସିଆ ଯୁବକ