PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ଅଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା – ଖୋର୍ଦ୍ଧା SDJM କୋର୍ଟରେ ଓଟିଭି‌ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲେ ସମ୍‌ ହସ୍‌ପିଟାଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

 ଭୁବନେଶ୍ୱର – ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ରିଭାନ୍ତିକର ଅଡିଓ ଭାଇରାଲ୍‌ ମାମଲାରେ ସମ୍‌ ହସ୍‌ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ଓଟିଭି  ବିରୋଧରେ ମାନହାନୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ସମ୍ପୃକ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ସହ ଅଡିଓ ଭାଇରାଲ୍‌ କରିଥିବା ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ସହ ଜଡିତ ୬ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି ।  । ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଆସିଥିବା ଫେକ୍‌ ତଥା ବ୍ରିଭାନ୍ତିକର ଅଡିଓକୁ  ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମିଛରେ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେମାନେ ଏହାକୁ ନିଜ ଭିତରେ ହ୍ୱାଟସ୍‌ଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପରେ ସେୟାର କରିଥିବା କହିଥିଲେ । ସମ୍ପୃକ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ସେମାନଙ୍କୁ ବିନାଅନୁମତିରେ ସରକାରଙ୍କୁ ବଦ୍‌ନାମ କରିବା ପାଇଁ ଏପରି କରିଥିବା ଜୈନେକ ଅଭିଯୁକ୍ତ  ,ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସମ୍ପୃକ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ସହ ଅଡିଓ ଭାଇରାଲ୍‌ କରିଥିବା ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏବଂ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ସହ ଜଡିତ ୬ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ କୋଭିଡ୍-୧୯ ସଂପର୍କରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ଘଟଣାରେ ଓଟିଭି ସମ୍ପୃକ୍ତିକୁ ନେଇ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଚ୍ୟାନେଲର ସଂପାଦକକୁ ହାଜର ହେବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ଵର ପୁଲିସ କମିଶନର ନୋଟିସ୍‌ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ହାଇ-ଟେକ୍ ମେଡିକାଲ୍ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓଡିଶା ଟେଲିଭିଜନ ଲିମିଟେଡ୍ (ଓଟିଭି) ବିରୋଧରେ ମିଥ୍ୟା, ଅସତ୍ୟ ଏବଂ ବିଦ୍ଵେଷମୂଳକ ଭାବେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମାନହାନୀ ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି।

ହାଇଟେକ୍ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏସଡିଜଏମ କୋର୍ଟରେ ଓଟିଭିର ସାତ ଜଣ ଏବଂ ସେହି ଦୁଇ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁ ଦୁଇ ଜଣ ଟେଲିଫୋନରେ ବାର୍ତ୍ତାଳପ ବେଳେ କରୋନା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ଦେଇ ଏକ ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ। ଅଗଷ୍ଟ ୭ରେ ଭୁବନେଶ୍ଵର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମସି) କୋଭିଡ-୧୯ ସଂପର୍କିତ ମିଥ୍ୟା ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଓଟିଭି ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରିଛି।

ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ରେ କୋଭିଡ-୧୯ରେ ସଫଳତାର ସହ ଚିକିତ୍ସିତ ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦେଇଥିବା ଅର୍ଥ ବିଏମସି ଏବଂ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ଦ୍ୱାରା ଅପବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଵ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରଣ ପାଇଁ କୋଭିଡ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରି ନ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପଠାଯାଉଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର