ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ପୁଅଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସର ସମନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ନବଜ୍ୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ସମନ କରିଛି । ୩୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧ ଶାଖା (ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ) ନିରଞ୍ଜନ ଓ ନବଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ନାମରେ ସମନ ଜାରି କରିଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି (ଶୁକ୍ରବାର) ଦିଲ୍ଲୀ ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ସମନରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି ।
ଦିଲ୍ଲୀ ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୦୭-୦୮ ବର୍ଷରେ ଭବାସୀ ଟେଲିକମ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ କମ୍ପାନୀ ସହ କମଲଜିତ ସିଂହ ଆଲୁୱାଲିଆ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ୩୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡିଲ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀରେ ନିରଞ୍ଜନ ଓ ନବଜ୍ୟୋତି ଅନ୍ୟତମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଉକ୍ତ ଭବାସୀ ଟେଲିକମ୍‌ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରୀ ଆଲୁୱାଲିଆଙ୍କୁ ଚେକ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଉକ୍ତ ଚେକ୍‌ ସବୁ ବାଉନ୍ସ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ପରେ ନିରଞ୍ଜନ ଓ ନବଜ୍ୟୋତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଠକାମୀର ଶିକାର ହୋଇଥିବା କମଲଜିତ ସିଂହ ଆଲୁୱାଲିୟା ଏନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ସକେତ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ସକେତ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଏହି ଠକେଇ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିଲା ଦିଲ୍ଲୀ ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ । ତଦନ୍ତ ବେଳେ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଦିଆଯାଇଥିଲା କି ଏହି ୩୨ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ କମ୍ପାନୀର ଅନ୍ୟତମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିରଞ୍ଜନ ଓ ନବଜ୍ୟୋତି ୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେର୍‌ଫେର୍‌ କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ଏହି ୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇରେ ସଂପୃକ୍ତିକୁ ନେଇ ନିରଞ୍ଜନ ଓ ନବଜ୍ୟୋତିଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ନୋଟିସ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।
ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ପାଖକୁ କୌଣସି ସମନ ଆସିନାହିଁ । ମୁଁ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଭବାସୀ ଟେଲିକମ୍‌ ସଂସ୍ଥାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇସାରିଛି । ଯଦି ସେଭଳି ସମନ ପାଏ, ମୁଁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ।
କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତ ଦିନ ଏହି କଥା ଉଠାଯିବା ପଛରେ ରାଜନୈତିକ ଚକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ପୋଲିସକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

ରାଉରକେଲା ସ୍କର୍ପିଓ ପୋଡି ଘଟଣା; ଗୋମାଂସ ଚାଲାଣ ସନ୍ଦେହରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଜାଳିଥିଲେ ଗାଡି, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୪ ଗିରଫ

କଟକ ସହର ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା : ସ୍କିପ୍ସ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ପ୍ରଥମ ଗ୍ରୀଡ୍ ଲୋକାର୍ପିତ

ଲଭ ଜିହାଦକାରୀଙ୍କୁ ଯୋଗୀ ରୋକଠୋକ୍‌ ଶୁଣାଇଲେ ରାମ ନାମ ସତ୍ୟ ହୈ…ସୁଧୁରି ନଗଲେ ହୋଇଯିବ ଶେଷ

ନୀଳଗିରିକୁ ଝାଡଖଣ୍ଡି ହାତୀପଲଙ୍କ ଆଗମନ ଆଶଙ୍କା, ଦନ୍ତା ହାତୀ ଆସିବୁଲି ଫେରିଯିବା ପରେ ବଢିଲା ଚିନ୍ତା…

ଯଦି ଭଗବାନ ବି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ତେବେ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଚାକିରି ଦେବାରେ ବିଫଳ ହେବେ: ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ