ଡ୍ରୋଜର ଲଗାଇଲା ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ: ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଜମିରୁ ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣ ଧୂଳିସାତ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ଜମି ଜବରଦଖଲକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ବିଏମ୍‌ସି ସହାୟତାରେ ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉ ଜମିରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ନିର୍ମିତ ଏକ କୋଠାକୁ ଡ୍ରୋଜର ଲଗାଇ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି । ଆଗକୁ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଫଳରେ ଜବରଦଖଲକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋକୁଆ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଗ୍ୟାରେଜ ଛକ ନିକଟ ରାଜାରାଣୀ ମୌଜାରେ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ବହୁମୂଲ୍ୟ ଜମି ଅଛି । କିଛି ଦିନ ହେବ ଏହି ଜମିରେ ଜବରଦଖଲକାରୀ ଏହାକୁ କବଜା କରି ସେଥିରେ ବେଆଇନ ଭାବେ କୋଠା ଘର ନିର୍ମାଣ ଚଳାଇଥିଲେ । ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବାରମ୍ବାର ତାଗିଦ ସତ୍ତେ୍ୱ ନିର୍ମାଣ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ତେଣୁ ଆଜି ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଏମ୍‌ସି ଓ ମନ୍ଦିର କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ବିଏମ୍‌ସି ଡ୍ରୋଜର ଉକ୍ତ ନିର୍ମାଣକୁ ଭାଙ୍ଗି ଧୂଳିସାତ କରି ଦେଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍: ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ୫ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୩୯କୁ ବୃଦ୍ଧି

ରାଜ୍ୟରେ ତଳ ମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌: ୨୪ଘଣ୍ଟା ଆଉ ୪୧୮ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ୍, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୭୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଆଜି ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ, ଓଡ଼ିଶାରେ ଦିନ ୧ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ

କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍: ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ୪ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୩୪କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଓଡ଼ିଶାରେ ‌୫ ହଜାରକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ୍‌ କେସ୍: ୨୪ଘଣ୍ଟା ଆଉ ୫୧୮ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ୍, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ଟପିଲା

ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ