PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ: ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୬୪ଜଣ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ଆଉ ୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଜୟପୁର: ଜୟପୁର ସବ୍ ଜେଲରେ ରେଡ୍, ଏସ୍‌ପି ଓ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସାମିଲ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ-୧୪: ଆଜି ଖେଳାଯିବ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍, କୋହଲି-ମୋର୍ଗାନ ଓ ରାହୁଲ-ପନ୍ଥ ମଧ୍ୟରେ ଲଢେ଼ଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଦଳିଲା ମୋ ବସ୍‌ ଚଳାଚଳ ସମୟ। ଏଣିକି ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରିବ ମୋ ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀନିବାସରୁ ୪ ଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯ ତାରଖ ପୂର୍ବରୁ ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟକୁ ପୁଣି ଫେରିବ ତାତି, ସପ୍ତାହେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛଟପଟ କରିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଉଡାଣ ଉପରେ ପୁଣି ରୋକ୍ ଲଗାଇଲା ଡିଜସିଏ, ନୂଆ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନେଲେ ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି…

ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ  । ଦେଶର କେତେକ ଅଂଚଳରେ ଏବଂ ବିଦେଶରେ ଟୀକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଥମିନାହିଁ । ଏହି କାରଣରୁ ଡିଜିସିଏ ବା ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୈଦେଶିକ ବିମାନ ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ନିଷେଧାଦେଶ ୨୮ ଫେବୃଆରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥିଲା, ଯାହାକି ମାସ ଶେଷ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।

ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଡିଜିସିଏ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି । ଡିଜିସିଏ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ‘ସକ୍ଷମ ପ୍ରାଧିକରଣ ଜୁନ୍ ୨୬, ୨୦୨୦ ତାରିଖର ସର୍କୁଲାରର ବୈଧତା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତରୁ ଭାରତ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯାତ୍ରୀ ସେବା ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୩.୫୯  ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରହିବ ।

 ତଥାପି, ଡିଜିସିଏ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ବିଶେଷ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚୟନ ମାର୍ଗରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ବିମାନକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡ଼ିକ କାର୍ଗୋ ବିମାନ ଏବଂ ସେହି ବିମାନଗୁଡିକ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ ନାହିଁ ଯାହା ଡିଜିସିଏ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁମୋଦନ କରିସାରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର