ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ‘ଗରିବଙ୍କ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ପଠାଯିବ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୧ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ବିନା ନେଣଦେଣରେ ଏଠି କୌଣସି କାମ ହୋଇପାରୁନି । ପିସି କଲଚରରେ ଓଡ଼ିଆ ଲୋକମାନେ ପେସି ହୋଇଚାଲିଛନ୍ତି । ଏଠାକାର ଆନ୍ନା ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠକେଇରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ଗରିବଙ୍କ ଏହି ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଜବାବ ଦିଆଯିବା ଦରକାର । ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲ ପଠାଯିବ ବୋଲି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଆୟୋଜିତ ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେଇ ଏହା କହିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ।

ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହଛନ୍ତି, ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାଛିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଗତଥର ଲୋକଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇ ଚା ବିକାଳିର ପୁଅ ୫ ବର୍ଷ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାରେ ୭ କୋଟି ମହିଳା ଧୂଆଁମୁକ୍ତ ରୋଷେଇ କରିପାରୁଛନ୍ତି । ଅନେକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶ ଦେଖିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ମା’ ଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ପୋଛି ପାରିନାହାନ୍ତି । ଗତ ୫ ବର୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ମୋଦି ମା, ଭଉଣୀଙ୍କ ଲାଗି ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି । ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୦ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଜୁଳି ନଥିବା ୩ କୋଟି ଗରିବଙ୍କ ଘରକୁ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ କରାଇଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ଦେଢ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଘର ବନିଛି । ମୋଦିଙ୍କ ଶାସନରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ୮ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଦିଆଯାଇଛି । ଓଡ଼ିଶାକୁ ୧ ନମ୍ବର ରାଜ୍ୟ କରିବାକୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାର ଆଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହଛିନ୍ତ,ି ନୟାଗଡ଼ରୁ ନର୍ବିାଚନ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଜବୁତ୍‌ ନୁହେଁ, ମଜବୁର ସରକାର ଆସୁ ବୋଲି ଚାହିଁଥିଲେ । ତେବେ ଯୁବକଙ୍କୁ ରୋଜଗାର, ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା, ବିକାଶ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ଦେଶ ସୁରକ୍ଷିତ ରହୁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚାହୁୁଁଛନ୍ତି । ଦିଗପହଣ୍ଡି କଥା ଉଲ୍ଲେଖ କରି କହିଛନ୍ତି,
ଏଠି କଳକାରଖାନା ତିଆରି ହୋଇପାରିଲାନି । ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ବିଜୁଳି ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳୁନି । ସବୁ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷକ ନାହାନ୍ତି, ପିଇବା ପାଣି ନାହିଁ, ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାର ନାହିଁ, ଚାଷର ସୁବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ । ରୋଜଗାର ନଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଅସୁରକ୍ଷିତ । ସେହିଭଳି ବାଘଲଟି ଓ ଛେଳିଗଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହେଲାନି ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପୂଜାରୀଙ୍କ ବାପା, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ଓ ବିକ୍ରମ ଆରୁଖଙ୍କ ଭାଇ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ଲାଭ ପାଉଛନ୍ତି । କାଳିଆ ନାଁ ରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ରାଜସ୍ୱକୁ ଲୁଟ୍‌ କରାଯାଉଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ କାଳିଆର ତାଲିକା ନାହିଁ । ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରର ବଧ ହେବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଜୁନ୍ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିବ ମାଗଣା ଚାଉଳ

ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ ୬ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତ

ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ AIMIM ବିଧାୟକ ‘ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ’ କହିବାକୁ କଲେ ଆପତ୍ତି, ବିହାର ବିଧାନସଭାରେ ହଙ୍ଗାମା

‘ବାହା ନ ହେଲେ ମାରିଦେବି ନ ହେଲେ ମରିଯିବି’: ପାଗଳ ପ୍ରେମୀକୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ

ଓଡ଼ିଶା ପୁଣି କରୋନା ନେଲା ୧୭ ଜୀବନ: ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି

ସବୁଜ ହେଉଛି ଓଡ଼ିଶା ମାନଚିତ୍ର, କମୁଛି ସଂକ୍ରମିଣ: ୨୪ଘଣ୍ଟା ଆଉ ୬୬୮ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ୍ : ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାର ଟପିଲା