PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ନବୀନଙ୍କୁ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଜବାବ: ମେ’ରେ ଜଣାପଡ଼ିବ କିଏ କେତେ ଆସନ ଜିତୁଛି

source:www.financialexpress.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ କରିବ । ୨୧ଟି ଯାକ ଲୋକସଭା ଆସନ ପୋଛେିନବ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ଭୋଟ ପ୍ରଚାରରେ ଏମିତି ଦମ୍ଭ ବାଢ଼ିବା ପରେ ଏହାର ପାଲଟା ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ମେ’ ଶେଷ ସପ୍ତାହ ଭୋଟ ଗଣତି ପରେ ଜଣାପଡ଼ିବ କିଏ କେତେ ଆସନ ପାଇବ । ଆମେ କନ୍ତିୁ ନଶ୍ଚିତି ରାଜ୍ୟବାସୀ ଆମକୁ ୨୧ ଆସନରେ ଜିତାଇବେ ।

ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି, ଓଡ଼ିଶାବାସୀ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିଛନ୍ତି । ମୋଦଙ୍କି ବକିାଶ ଏଜେଣ୍ଡାକୁ ଗ୍ରହଣ କରଛନ୍ତି । ତେଣୁ ବିଜେପି ନିଶ୍ଚୟ ଭଲ କରିବ । ନବୀନ ବାବୁ କଂଗ୍ରେସ ଭଳି କଥା କହୁଛନ୍ତି । କୌଣସି ଦଳକୁ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ମଳିବନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ କହୁଛି, କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦୁର୍ବଳ ସରକାର ଆସିବ । ମେଣ୍ଟ ସରକାର ହେବ । ଉଭୟ ରାହୁଲ ଓ ନବୀନଙ୍କର ପରାମର୍ଶଦାତା ଜଣେ । ସେ ହେଉଛନ୍ତି, ସାମ୍‌ ପିଟ୍ରୋଡ଼ା । ତେଣୁ ନବୀନ କଂଗ୍ରେସ କଥାକୁ ଦୋହରାଉଛନ୍ତି । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଲେ, ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ଉପରେ କରିଥିବା ଆକ୍ରମଣକୁ ପିଟ୍ରୋଡ଼ା ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ୱରରେ ସ୍ୱର ମିଳାଇଛନ୍ତି, ରାହୁଲ ଓ ନବୀନ । ସେ କହିଥିଲେ, ଜଣେ କୁହାଳିଆ ନେତା ଦୁଇଦିନ ତଳେ କହିଥିଲେ, ବିଜେପି ଟିକେଟ୍‌ କୁଆଡ଼େ ଗଲା । ବିଜେଡ଼ି ଟିକେଟ୍‌ ବାଣ୍ଟି ନଥିଲେ ବିଜେପି ବାଣ୍ଟି ପାରିନଥାନ୍ତା ବୋଲି କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ବିଜେଡ଼ି ପରିସ୍ଥିତି କ’ଣ ହୋଇଛି ।

ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଥିଲେ, ଓଡ଼ିଶା ବିଜେଡ଼ି ସାଂସଦମାନେ ସଂସଦରେ ରାଜ୍ୟ କଥା ନଉଠାଇ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଦଲାଲ ମିଶେଲ୍‌ ମାମାରଙ୍କ ଭୋଜି ଖାଉଛନ୍ତି । ଓଡିଆ ଲୋକ ଉପରକୁ ଉଠନ୍ତୁ ନବୀନ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି । ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ସଂସଦୀୟ କମଟିି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦବୀ ଓ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦବୀ ମିଳୁ ବୋଲି ନବୀନ ଚାହିଁଲେନି । ନବୀନ କେବଳ କୁମ୍ଭୀର କାନ୍ଦଣା କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଥିଲେ, ବିକାଶକୁ ବିଜେପି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସର୍ବାଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି । ତେଣୁ ବିଜେପି ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରରେ ନିଜ ଦମରେ ସରକାର ଗଢ଼ିବା ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ।