PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଅବସର ଘୋଷଣ ପରେ କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ ଧୋନୀ ଏବଂ ରୈନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଭାରତର ୭୪ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜ ଅବସରେ ବିଷୟରେ ସୁରେଶ ରୈନା ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଭାବେ ଧୋନୀ ସବୁ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ୍‌ କୁଲ୍‌ ଭାବେ ପରିଚିତ ଧୋନୀ ବେଶ୍‌ ସଫଳ ଭାବେ ଟିମ୍‌ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ ।

ଧୋନୀ ଅବସର ଘୋଣଷା କରିବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ସୁରେଶ ରୈନା ମଧ୍ୟ ନଜି ଅବସର ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ରୈନା ଏକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପୋଷ୍ଟରେ ନିଦ ଅବସର ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ସୁରେଶ ରୈନାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ୍‌ ଅବସର ବିଷୟରେ ବିସିସିଆଇ ରବିବାରରେ ଅଧିକାରୀକ ଭାବେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ।

ଅବସରେ ଘୋଷଣା ପରେ ସେହି ରାତିରେ ଧୋନୀ ଏବଂ ରୈନା ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ସହ କାନ୍ଦିଥିଲେ ବୋଲି ରୈନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌ର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ସେମାନଙ୍କର ଖେଳ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତର ଯୋଜନା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ ।


ଚେନ୍ନାଇ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଧୋନୀ ତାଙ୍କର ଅବସର ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରିବେ ବୋଲି ସେ ଜାଣିଥିଲେ ବୋଲି ରୈନା କହିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ତାରିଖରେ ରୈନା , ପିୟୁଷ ଚାଓ୍ୱାଲା, ଦୀପକ ଚହର , କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନରେ ରାଞ୍ଚି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ସେମାନେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଏବଂ ମୋନୁ ସିଂଙ୍କୁ ନେବା ସହ ଚେନ୍ନାଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେମାନେ ଆଇପିଏଲ୍‌ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଧୋନାଙ୍କୁ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଖେଳ ରତ୍ନ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୦୯ରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଏବଂ ୨୦୧୮ରେ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ଉପାଧିରେ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଛି ।