PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଝିଅକୁ ୬ଭାଷାରେ ଧୋନି ପଚାରିଲେ ହାଲ୍ ଚାଲ୍, ଜିଭା ଦେଲେ ଏଭଳି ମଜାଳିଆ ଉତ୍ତର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୩:ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲଇନ୍ (ଆଇପିଏଲ)ର ୧୨ତମ ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଗତକାଲି ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର(ଆରସିବି)କୁ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇବା ପରେ ବର୍ତମାନର ଚମ୍ପିଆନ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍(ସିଏସକେ)ର କ୍ୟାପଟେନ୍ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀ ଆସନ୍ତା ୨୬ରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟଲ୍ସ ସହିତ ଲଢେଇ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲର ବିଜି ସିଡ୍ୟୁଲ ଭିତରେ ମଧ୍ୟ ଧୋନି ନିଜର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଭୁଲୁନାହାଁନ୍ତି। ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ଏବଂ ଝିଅ ଜିଭା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି।  ଜିଭାଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ଏବେ ଧୋନି ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଜିଭାଙ୍କୁ ଧୋନି ୬ଟି ଭାଷାରେ ତାଙ୍କର ହାଲଚାଲ ପଚାରିଥିଲେ। ଏହାର ଉତ୍ତର ଜିଭା ତାମିଲ, ବଙ୍ଗାଳି, ଗୁଜରାଟୀ, ଭୋଜପୁରୀ, ପଞ୍ଜାବୀ ଓ ଉର୍ଦ୍ଧୁରେ ଭାଷାରେ  ଉତ୍ତର ଦେଇ କହୁଛନ୍ତି ’ମୁଁ ଠିକ୍ ଅଛି।’  

ଏହି ମଜାଦାର ଭିଡିଓଟିକୁ ଧୋନି ତାଙ୍କର ଅଫିସିଆଲ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓଟି ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଧୋନିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ଜିଭାଙ୍କର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବେଶ୍  ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ୨୦୧୫ ଫେବୃଆରୀ ୬ରେ ଧୋନିଙ୍କ ଝିଅ ଜିଭାଙ୍କର ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଧୋନି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଥିଲେ। ଯେଉଁ ସମୟରେ ସାକ୍ଷୀ ଜିଭାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ, ଧୋନୀ ସେତେବେଳେ ଟିମ୍ ମିଟିଂରେ ଥିଲେ ଏବଂ ନିଜର ଫୋନ୍ ଦେଖି ନଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ସାକ୍ଷୀ ସୁରେଶ ରୈନାଙ୍କୁ ମେସେଜ୍ କରିଥିଲେ ‘ମାହି ବାପା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ ଫୋନ୍ ଉଠାଇବେ।’।