PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ପ୍ରତି ଅମାନବୀୟ ଆଚରଣ: ଚାଉଳ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ, ମାଡ଼ ଖାଇଲେ

କେନ୍ଦୁଝର,୨୨ା୧(ଆପ୍ର): ମରିଗଲାଣି ମାନବିକତା । ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୁବକ ବିଦେଶୀ ପଲେଇ ଚାଉଳ ଗଣ୍ଡାକ ପାଇଁ ଆସିଥିବାବେଳେ ରେସନ୍‌ କାର୍ଡ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମାଡ ମରାଯାଇଛି । ଚାଉଳ ପାଇବା ପରେ କାର୍ଡ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ କହିବାରୁ ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ୍‌ର ଅର୍ସଳା ପଞ୍ଚାୟତର ଜିଆରଏସ୍‌ ମାଡ଼ ମାରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଯାଇ ଥାନାରେ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ନାଲିଆଖି ଦେଖାଇବା ସହିତ ଏହି ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ ନିର୍ଧୁମ୍‌ ପିଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏଥିନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଦେଶୀ ପଲେଇ ପରିବାର ସହିତ ଆସି କେନ୍ଦୁଝର ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟି ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଏସପିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟି ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବିଦେଶୀ ବୟାନ ଦେଇଛି । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ତୁରନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏଏସ୍‌ପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।
କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକର ଅର୍ସଳା ପଞ୍ଚାୟତର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୁବକ ବିଦେଶୀ ଦେହୁରୀ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ କାର୍ଡ ପାଇଛନ୍ତି । ଉକ୍ତ କାର୍ଡ ଜରିଆରେ ପ୍ରତିମାସରେ ସେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ୩୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ଚାଉଳ ପାଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତ ରବିବାର ଦିନ ଅପରାହ୍ନରେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଚାଉଳ ଦିଆଯାଉଥିବା ଖବରପାଇ ସେ ଯାଇଥିଲେ । ଚାଉଳ ନେବାପରେ ନିଜର କାର୍ଡ ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ଜିଆରଏସ୍‌ କେଦାର ନାଏକଙ୍କୁ ମାଗିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ୨ ବର୍ଷ ହେବ ସେ ଚାଉଳ ନେଉଛନ୍ତି ହେଲେ କାର୍ଡଟି ପଞ୍ଚାୟତର ଜିଆରଏସ୍‌ଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଥାଏ । ତେଣୁ କାର୍ଡ ଦେବାକୁ ବିଦେଶୀ ଦାବି କରିବାରୁ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଚସା ହୋଇଥିଲା । ଅନ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଜିଆରଏସ୍‌ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ଘଟଣା ପରେ ସେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଝୁମ୍ପୁରା ଥାନାରେ ଯାଇ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ସୋମବାର ଦିନ ତାଙ୍କୁ ଡାକିବା ସହିତ ଜିଆରଏସ୍‌ଙ୍କୁ ଡକାଇ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ତଦନ୍ତ କରିବା ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା । ମାତ୍ର ସୋମବାର ପୁଲିସ ଠାରୁ କୌଣସି ଖବର ନପାଇବାରୁ ନିଜ ପତ୍ନୀ ମମତା, ମା’ କର୍ପୂର ପଲେଇ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଖୁଡୀ ଶାନ୍ତି ନାଏକ ସହିତ ବିଦେଶୀ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କୁ ଏକ କୋଠରୀକୁ ଡାକି ନେଇ ଆଉ ଏକ ଏତଲା ଲେଖିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଏତଲା ଲେଖିବା ସମୟରେ ପଛପଟୁ ଏକ ଡେଙ୍ଗାରେ ହଠାତ୍‌ ବିଦେଶୀକୁ ମାଡ ଼ମାରି କଦର୍ଯ୍ୟ ଭାଷା କହି ତଡି ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ବିଦେଶୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିନେଇ ପରିବାର ସହିତ ବିଦେଶୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଆସି ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟି ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି ପି କେ ପରିଡାଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଜଣେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଯୁବକ ପ୍ରତି ସହନଶୀଳତା ପ୍ରତିବଦଳରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପିଟିବା ଘଟଣାର ଉପଯୁକ୍ତ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ତଦନ୍ତ କରି ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ପି ଶ୍ରୀ ପରିଡା ଝୁମ୍ପୁରା ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏଏସ୍‌ପି ଶ୍ରୀ ପରିଡାଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ବିଦେଶୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କୁ ଜିଆରଏସ୍‌ ଓ ଝୁମ୍ପୁରା ପୁଲିସ ମାଡ଼ ମାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଥାନାଧିକାରୀ କିଛି ଜାଣିନଥିବାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ତଦନ୍ତ କରି ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ମିଳିବା ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର