PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ବିଜୟଙ୍କ ଘରେ ଦିଲ୍ଲୀପ; ୨୦ରୁ ଧରିବେ ପ୍ରଚାର ମଙ୍ଗ, ମୋଦିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି!

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା/ପାଟକୁରା,୧୮ା୪(ଆପ୍ର): ନିଜେ ବିଜେପି ଛାଡ଼ିଥିଲେ ବି ବନ୍ଧୁ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ସହାୟତା ଲାଗି ଆଜି ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଶିଳ୍ପପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ । ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ଶ୍ରୀ ରାୟ ବିଜୟଙ୍କ ତଳକୁସୁମାସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଥିବା ବିଜୟଙ୍କ ଅନୁଗତ, ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ପାଛୋଟି ନେଇ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜଣାଇଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ୨ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବିଜୟ ଓ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଚାଲିଥିଲା ଆଲୋଚନା । ଏହି ସମୟରେ ସେ ତେଣ୍ଡାକୁଡ଼ା ବସ୍ତିର ଭୋଟରଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ ହେବା ସହ ବିଜୟଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ୍‍ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ । ପରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ସେଠାରୁ ଫେରିଆସିଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରୁ ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନୀମଣ୍ଡଳୀରେ ବୁଲି ବନ୍ଧୁ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିବେ ବୋଲି କହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ମାନସପୁତ୍ର ଭାବେ ପରିଚିତ ଶ୍ରୀ ରାୟ ଓ ବିଜୁଙ୍କ ପଟ୍ଟଶିଷ୍ୟ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଅନାବିଳ ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ବେଶ୍‍ ଜଣାଶୁଣା । ବିଜେଡି ଗଠନରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଏହି ଦୁଇ ବନ୍ଧୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ବିଜେଡିରୁ ବିଦା ହେବା ପରେ କିଛିଦିନ ନିରବ ଥିଲେ । ବିଜୟ କିଛିଦିନ ଓଜିପି, ପରେ ଏନ୍‌ସିପିରେ ଓଜିପିର ବିଲୟ ପରେ ଦୁଇ ବନ୍ଧୁ ବିଜେପିରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଏକାଠି ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ବିଜେପି ଟିକେଟରୁ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରି ରାଉରକେଲାର ବିଧାୟକ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ବିଜୟ ପାଟକୁରା ଓ ମହାକାଳପଡ଼ାରୁ ହାରିଯାଇଥିଲେ । ବିଜେପିର ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରି ଉଭୟ ୨୦୧୮ ନଭେମ୍ୱରରେ ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇନଥିବାରୁ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ବିଜେପି ନେତୃବୃନ୍ଦ ବିଜୟଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରି ପୁଣି ଥରେ ତାଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ । ହେଲେ ରାଉରକେଲାର ଆଇଜିଏଚ୍‌କୁ ସୁପର ହସ୍ପିଟାଲ ମାନ୍ୟତା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ବିଜେପି ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଦିଲୀପ ବିଧାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେନି ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

କୁହାଯାଏ ଦିଲ୍ଲୀପ ନବୀନ ନିବାସରୁ ଡାକରା ପାଇ ଯାଇଥିଲେ ବି ସେ ନିଜ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଲାଗି ବିଜେଡିକୁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଅରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କି ଦଳ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଲୋକସଭା ଆସନ ଲାଗି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଥିଲା । ହେଲେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱ ଆଗରେ ତାଙ୍କ ଲାଗି ଆଉ କିଛି ବଡ଼ ନଥିଲା, ଯାହାକୁ ସେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିବା କୁହାଯାଇଥିଲା । ନବୀନ ନିବାସ ଗମନର ରହସ୍ୟ ସେ ଏଯାଏ ଖୋଲିନାହାନ୍ତି । ଏ ବାବଦରେ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ ବିଶେଷ କିଛି ସୂଚନା ଆଜି ବି ଦେଇନଥିଲେ । ନିକଟରେ ରାଉରକେଲାର ଆଇଜିଏଚ୍‌କୁ ସୁପର ହସ୍ପିଟାଲ ମାନ୍ୟତା, ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଅର୍ଥରାଶି ମଞ୍ଜୁର କରିଥିବାରୁ ଦିଲ୍ଲୀପ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଜରିଆରେ ସେ ଏହାର ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଏଥିରୁ ତାଙ୍କର ବିଜେପି ପ୍ରତି ଆକର୍ଷଣ ତଥା ବନ୍ଧୁ ବିଜୟଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ଆଭାସ ମିଳିଥିଲା । ଏଣେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ୨୩ରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଆସୁଛନ୍ତି ।

ପୂର୍ବରୁ ମୋଦିଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିବାବେଳେ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ତାଙ୍କର ଅଭିଯୋଗ ବାବଦରେ ବିଜେପିର ତତ୍ପରତାରେ ସେ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଦିଲୀପ ବିଜେପିକୁ ଫେରନ୍ତୁ କି ନଫେରନ୍ତୁ ଆସନ୍ତା ୨୦ରୁ ସେ ବିଜୟଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାରର ମଂଗ ଧରୁଥିବା କଥା ଆଜି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବା ପରେ ଏ ବଂଧୁତ୍ୱ ଉଦାହରଣୀୟ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।