PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସରେ କୁହୁଳୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): କଂଗେସରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନକୁ ନେଇ କୁହୁଳୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ । ବ୍ରହ୍ମଗିରିରୁ ବାଲେଶ୍ୱର । ଆଉ କୋରାପୁଟରୁ ଜି ଉଦୟଗିରି ସବୁଠି ଦେଖା ଦେଇଛି ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ । ଆଜି ସେହିଭଳି କିଛି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥଲିା ଉଦ୍ୟମ । କଂଗ୍ରେସର ସହ ପ୍ରଭାରୀ ଆଦିତ୍ୟ ଶର୍ମା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଡାକି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରୁଥେିଲ । ନର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟି ନର୍ବିାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ନହେଲେ ପାଖ ପଡଶ଼ିା ନର୍ବିାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ବୁଝାଇଥେିଲ । ଏହି କ୍ରମରେ ଆଜି ଶ୍ରୀ ଶର୍ମା ଛାତ୍ରକଂଗ୍ରେସର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମ୍ପାଦକ ରାଜୀବ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଯୁବକଂଗେସ୍ର ମଧ୍ୟ ବଧିାନସଭା ସଭାପତି ଶଂକୁନା କହରଁ, ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସୁମିତ୍ରା ଜେନା, ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଯୁବକଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ପ୍ରମୁଖ ବହୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଡାକି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଦଳରେ ଥିବା ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।

ଅପରପକ୍ଷେ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କିଛି ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଭବନରେ ପହଞ୍ଚି ହୋହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ । ପୃଥିବ୍ୱଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ବେଗୁନଅିାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଉନଥବିାରୁ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରଥିେିଲ । ସେହପିରି ଗତଥର ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବେିରାଧରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଲଢଥିବିା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚଳିତ ଥର ଟିକେଟ୍‌ ମିଳିଥିବାରୁ ବହୁ କର୍ମୀ ଆସି ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର ଦୁଖ ଜଣାଇଥେିଲ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏକାମ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ରଶ୍ମି ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ୨୩ ତାରିଖରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଦେଖା ଦେଇଛି ଦଳୀୟ ଅସନ୍ତୋଷ । ଗତକାଲି ନୀଳଗିରି ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଣୀ ମନୋଜା ମଞ୍ଜରୀ ଦେବୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର୍‌ ପୋଡି ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ପୁରୁଣା କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ । ସେହିପରି ଜଳେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଥିବା ସୁଦର୍ଶନ ଦାସଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ଅନ୍ୟ ଆଶାୟୀମାନେ ମେଳି ବାନ୍ଧି ବୈଠକ କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାନଗଲେ ଆଗାମୀ ଦନିରେ ବେିରାଧ କରେିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଥେିଲ । ବ୍ରହ୍ମଗିରି ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଉମାକାନ୍ତ ବରାଳଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ସେ ନିଜେ ଆଶାୟୀ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଆସି ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ସହ ପ୍ରଭାରୀ ଶ୍ରୀ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର