PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଟିକେଟ୍‌ କାଉଣ୍ଟରରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା: ତାତିଲେ ରୋଗୀ, ଭଙ୍ଗାରୁଜା କଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଭୀଷଣ ଜ୍ୱରରେ କିଏ ଥରୁଥିଲା ତ ଆଉ କିଏ ଭଙ୍ଗା ଗୋଡ଼ରେ ଛୋଟେଇ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲା । ଏମିତିକି ଗୁରୁତର ରୋଗୀ କାଜୁଆଲଟି ଭିତରେ ବେଡ୍‌ରେ ଶୋଇଥିଲେ । ହେଲେ ଚିକିତ୍ସା ମିଳୁନଥିଲା । କି ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଲମ ଚାଲୁନଥିଲା । କାରଣ ଡାକ୍ତର ଯେଉଁ କାଗଜରେ ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍‌ (ଚିଠା) ଲେଖିବେ, ସେହି ଟିକେଟ ଯୋଗାଉଥିବା ପଞ୍ଜିକରଣ କାଉଣ୍ଟର ହିଁ ଅଚଳ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆଜି ଗୋଟିଏ ଓଳି କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ରୋଗୀ ସେବା ଠପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଆଉ ତାକୁ ନେଇ ଉପସ୍ଥିତ ରୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ରାଗ ପଞ୍ଚମକୁ ଉଠିଥିଲା । ଫଳରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ହଙ୍ଗାମା ଓ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ।

କାଉଣ୍ଟରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା କର୍ମଚାରୀ କାମରୁ ଓହରିବାରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଜି ଏମିତି ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି ରୋଗୀ । ସକାଳ ସାଢ଼େ ୭ଟା ବେଳୁ ପଞ୍ଜିକରଣ ଟିକେଟ କାଉଣ୍ଟର ସାମ୍ନାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଉତ୍ତେଜନା । ଓପିଡିରେ ଦେଖାଇବା ଲାଗି ଲାଇନ୍‌ ବାନ୍ଧି ଛିଡା ହୋଇଥିବା ୨ଶହରୁ ଅଧିକ ରୋଗୀ ଟିକେଟ କାଉଣ୍ଟର ଖାଲି ଦେଖି ହୋ ହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ । ଟିକେଟ କାଟୁଥିବା ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଅଭିଯୋଗ ବାଢ଼ିଥିଲେ, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଚାଲୁନି, ପ୍ରିଣ୍ଟ ପାଇଁ କାଳି ସରିଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ୧୦ ମାସ ଧରି ଦରମା ଦିଆଯାଇନି । ଏମିତି କହି ସେମାନେ କାଉଣ୍ଟର ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ । ହସ୍ପିଟାଲ ସୁପରିଟେଣ୍ଡଙ୍କ ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ । ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ରୋଗୀମାନେ ରାଗିଯାଇ କାଉଣ୍ଟରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ । ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ ହୋଇଥିଲା ।

ହସ୍ପିଟାଲ ଫାଣ୍ଡି ଥାନା ପୁଲିସ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିଥିଲା । ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ ‘ସହାୟ’ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ପୁଲିସ ନିଜେ କାଉଣ୍ଟରରେ ପଶି ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଯୋଗାଇଥିଲା । ଦୀର୍ଘ ୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଏମିତି ଯୋଗାଡିଆ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଥିଲା ଟିକେଟ କାଉଣ୍ଟର । ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଇ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଫେରିବା ପରେ ଅପରାହ୍ଣ ୩ଟା ବେଳକୁ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ୱାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା । ଟିକେଟ୍ କାଉଣ୍ଟରର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଅନେକ ଥର ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କିମ୍ବା ହସ୍ପିଟାଲ କତ୍ତୃପକ୍ଷ କେହି ଚେତିଲେନି । ଯାହାର ଭୟଙ୍କର ପରିଣାମ ଆଜି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା । ୟୁନିସେଫ ଟିକେଟ୍ କାଉଣ୍ଟର ଚଲାଇବାକୁ ଟେଣ୍ଡର ପାଇଥିଲା । ବର୍ଷେ ହେଲା ଟେଣ୍ଡର ଅବଧି ମଧ୍ୟ ସରିଲାଣି । କିନ୍ତୁ ଟିକେଟ କାଉଣ୍ଟର ଏବେ ବି ୟୁନିସଫ କବଜାରେ । କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଇ-ହସ୍ପିଟାଲ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ “ସଡିାକ’୍‌ ସହତି ଏମଓୟୁ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଏ ଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିପାରିନି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଯାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର