PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୧ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା ମହାମାରୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ଵର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ୩ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • OJEE: ଜୁନ୍‌ ୧୫ ଯାଏ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ, ଜୁନ୍‌ ୧୭ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଫି’ଦାଖଲ କରିପାରିବେ
  • ||
  • ପୁରୀ:ଏ ବର୍ଷ ବି ବିନା ଭକ୍ତରେ ହେବ ବିଶ୍ଵ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା, କେବଳ ସେବାୟତ ଟାଣିବେ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବାହାର ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା, ମେ ୧୫ରୁ ଜୁନ୍‌ ୬ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଚାଷୀ କୂଳ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ମେ’ ୩୧ରେ କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ,ଜୁନ୍ ୧୦ରୁ ୧୨ ସୁଦ୍ଧା ଓଡ଼ିଶା
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା, ମାଟି ମା’କୁ ପୂଜା କରି ଚାଷ କାମ ଅନୁୁକୂଳ କରିବେ ଚଷା ପୁଅ
  • ||

କଂଗ୍ରେସରେ ଅସନ୍ତୋଷ: ରାଗିଲେ ତାରା, ମହିଳାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନମିଳିଳେ ପରିସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେବ ବୋଲି ସୁମିତ୍ରାଙ୍କ ଚେତାବନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯/୩: କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପରେ ଦଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିବାକୁ ଲାଗିଛି । ଟିକେଟ ବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ତାରାପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି । ଏବେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ ସୁମିତ୍ରା ଜେନା ମଧ୍ଯ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ଯକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଟିକେଟ ବଣ୍ଟାକୁ ନେଇ ତାରା କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର କୌଣସି କଥା ଦଳରେ ରହୁନି ।

ତାରା କହିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା କଂଗ୍ରେସର ଗଡ଼, କିନ୍ତୁ ଟିକେଟ ବଣ୍ଟାରେ ସବୁ ଗଡ଼ବଡ଼ । ଯେଉଁମାନେ ଦଳରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ବ  ଦିଆଯାଏନି । ସେ ଯାହା କହିଲେ ବି ତାଙ୍କ କଥାକୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଉନି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଂଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାରାଙ୍କ ବୁଝିବାରେ କିଛି ଭୁଲ ରହିଯାଇଛି ବୋଲି ସେ ଏମିତି କହିଛନ୍ତି ।

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ ମଧ୍ଯ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ୫୨ ମହିଳାଙ୍କ ନାଁ ସୁପାରିଶ କରିଛୁ । ଯଦି ସେହି ଅନୁସାରେ ସନ୍ତୋଷଜନକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାନଯାଏ ତେବେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୁମିତ୍ରା । ଦଳର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିକାରେ ମାତ୍ର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ନାଁ ସୁମିତ୍ରାଙ୍କ କ୍ଷୋଭର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିକାରେ ଯେମିତି ଅଧିକ ମହିଳାଙ୍କ ନାଁ ରହିବ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଆଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି । ସୁମିତ୍ରା ଭଦ୍ରକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ । ତେବେ ଟିକେଟ୍ ମିଳିଲେ ଆଗାମୀ ପରିସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । କହିରଖୁଛୁ କଂଗ୍ରେସର ଟିକେଟ ବଣ୍ଟନ ପରେ ଅନେକ ନେତା ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସାଧୁ ନେପାକ ମଧ୍ୟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି ।