ନିଜ ‘ଜନ୍ମ ବର୍ଷ’ କହିବ ନିଜ ‘ଭବିଷ୍ୟତ’: ଏହାକୁ ପୁରା ପଢ଼ନ୍ତୁ ଓ ଜାଣନ୍ତୁ…

ନିଜ ଜନ୍ମ ବର୍ଷ ନିଜ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି କହିଥାଏ । ଆପଣ ବି ଥରେ ପରୀକ୍ଷା କରି ଦେଖନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ବର୍ଷ ଆପଣଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଗୁଡ଼ାଏ ଗୁପ୍ତ କଥା କହିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜ୧୯୮୦ ରୁ ୨୦୦୦ ମସିହା ଭିତରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଵିଷୟ ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କିଛି ଖାସ୍ କଥା କହିବୁ । ଯାହା ଆପଣ ଜାଣିନଥିବେ।

■ ୧୯୮୦

ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୯୮୦ରେ ମସିହା ହୋଇଛି, ସେମାନେ ସ୍ୱଭାବରୁ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି ଅର୍ଥାତ ନିଜର ମଧୁର ବଚନ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ ଦ୍ଵାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜର କରିପାରନ୍ତି । ଏମାନେ ବାସ୍ତବରେ ଧନୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ବହୁତ ଥାନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ । ଆପଣ ନିଜ ଭିତରେ ଥିବା ଗର୍ଵ ଗୁଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ଉଚିତ ।

୧୯୮୧

ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୯୮୧ ମସିହାରେ ହୋଇଛି, ସେମାନେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ବା ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହି ମସିହାରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ନିଜ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ଜୀବନରେ ବହୁତ କିଛି ହାସଲ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ପରିଶ୍ରମ ଉପରେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥାନ୍ତି । ଆଉ ଅନ୍ୟ ଉପରେ ଶୀଘ୍ର ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

■ ୧୯୮୨

ଏହି ବର୍ଷରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକ ବହୁତ ବିଶ୍ଵଶନୀୟ ଏବଂ ସ୍ନେହୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହି ମସିହାରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱଭାବ ସମସ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ ।

୧୯୮୩

୧୯୮୩ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ଦୟାଳୁ ଏବଂ ସହନଶୀଳତା ସ୍ଵଭାବର ହୋଇଥାଏ । ଏମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ସହଜରେ ମିଶିଯାନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କର ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ କରିଦିଅନ୍ତି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ବେଳେ ବେଳେ ଧୋକା ମଧ୍ୟ ଖାଇଥାନ୍ତି ।

■ ୧୯୮୪

ଏହି ବର୍ଷରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ସ୍ୱଭାବରୁ ବହୁତ ସକରାତ୍ମକ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଆପଣ ନିଜ ହସ ମୁହଁ ଯୋଗୁଁ ନିଜ ସାଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରିୟ ହୋଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ କିଛି ନ ବୁଝି କାହାକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି କହି ଦିଅନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ବେଳେ ବେଳେ ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଖରାପ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

୧୯୮୫

ଏହି ବର୍ଷରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକ ସବୁବେଳେ ମନ କଥା ହିଁ ଶୁଣିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ଆଧାରରେ ହିଁ କାମ କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ଅନ୍ୟ କାହାର ଉପଦେଶ ମାନନ୍ତି ନାହିଁ । ଯଦି ଆପଣ ଜୀବନରେ ଶାନ୍ତରେ ରହିବ ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି; ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ରାଗକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ଉଚିତ ।

■ ୧୯୮୬

ଆପଣ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଚାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି । ଯିଏ କି କାହା କଥାରେ ଆସି କାମ କରିବା ପାଇଁ ଚାହିଁ ନଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ତା ଉପରେ ଥରେ ଭାବିବା ଉଚିତ । ନଚେତ ଆପଣ ପରେ ପସ୍ତେଇବେ ।

■ ୧୯୮୭

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଏ ଯେ, ଏମାନେ ଯାହାକୁ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି ତାଙ୍କ ଛଡା ଏମାନଙ୍କୁ କିଏ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ । ଆପଣ ଯାହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ତା ବିନା ଗୋଟିଏ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟ ରହି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ।

■ ୧୯୮୮

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକ ସବୁବେଳେ ମସ୍ତି କରିବାରେ ମନରେ ରହିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ସ୍ୱଭାବରୁ ବହୁତ ରୋମାଣ୍ଟିକ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସକରାତ୍ମକ ଭାବନା ରଖିବା ଦରକାର ।

■ ୧୯୮୯

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜର ଓ ନିଜ ପରିବାରର ବହୁତ ଧ୍ୟାନ ରଖିଥାନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ଦୃଢ ବିଶ୍ବାସ ଆଉ ପରିଶ୍ରମରୁ ଏମାନେ ଯାହା ଭାବିଥାନ୍ତି ତାହାକୁ ହାସଲ କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣ କାହାକୁ ସହଜରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ କି କାହାର ଇସାରାରେ କାମ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

■ ୧୯୯୦

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ଭାବନା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଦରକାର । ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ମାର୍ଗ ଆଡକୁ ଅଗ୍ରସର ହୋଇପାରିବେ ।

■ ୧୯୯୧

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ବହୁତ ରଚନାତ୍ମକ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଆପଣ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାରେ ଅଧିକ ସମୟ ନେଇଥାନ୍ତି ।

■ ୧୯୯୨

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଏପରି ଦକ୍ଷତା ଥାଏ, ଯାହା ତାଙ୍କ ସଫଳତାର କାରଣ ହୋଇଥାଏ । ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥାନ୍ତି । ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଭଲ ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର କ୍ଷମତା ରହିଥାଏ ।

■ ୧୯୯୩

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବହୁତ ତୀବ୍ର ହୋଇଥାଏ । ଆପଣ ନିଜ ଭୁଲକୁ ଶୀଘ୍ର ସ୍ଵୀକାର କରି ନିଅନ୍ତି । ଆଉ ଏହା ହିଁ ଆପଣଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଗୁଣ ଅଟେ ।

■ ୧୯୯୪

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହି ଲୋକମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ପାଖରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ।

■ ୧୯୯୫

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ଭାବନା ରଖିଥାନ୍ତି । ଖରାପରୁ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଜୀଵନ ପ୍ରତି ନିଜ ନୋଜରିଆ ବଦଳାନ୍ତି ନାହିଁ । ଆପଣ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି ।

■ ୧୯୯୬

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ପ୍ରେମ ଭରି ରହିଥାଏ । ଆପଣ ସବୁ ଜିନିଷକୁ ପାଇବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଥାଏ ।

■ ୧୯୯୭

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ଯାହାକୁ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ପୁରା ସମର୍ପିତ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଆପଣ ବହୁତ ଭାବିବା ପରେ ହିଁ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାନ୍ତି ।

■ ୧୯୯୮

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ବହୁତ ରଚନାତ୍ମକ ବା ବୁଦ୍ଧିମାନ ଅଟନ୍ତି । ଆପଣ ବହୁତ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସି ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଗୁଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଆଣିଥାଏ ।

■ ୧୯୯୯

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ସ୍ୱଭାବରେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସ୍ୱଭାବ ସମସ୍ତବଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଏହି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି ।

■ ୨୦୦୦

ଏହି ବର୍ଷ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସି ହୋଇଥାନ୍ତି । ମିଛ କହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆପଣ ଘୃଣା କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ଏହାର ଆଧାରରେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ନଥିଲେ ଆଧାରକାର୍ଡରେ ହୋଇପାରିବନି କିଛି ବି ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଏମିତି ସହଜରେ କରନ୍ତୁ ଅପଡେଟ୍

ସପିଂ ମଲ୍‌ର ଟ୍ରାଏଲ୍ ରୁମ୍‌ରେ ଏମିତି ବି ହୁଏ ! ପରିସ୍ରା ଗନ୍ଧ ବାହାରିବା ସହ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ବାହାରେ…

କ୍ରିଷ୍ଟାଲ୍ ବଦଳାଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ସଠିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର

ଆଜିଠୁ ଶାରଦୀୟ ନବରାତ୍ରି ଆରମ୍ଭ, ଏହି ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ କରନ୍ତୁ ଘଟ ସ୍ଥାପନା

ମାତ୍ର ୩୦୦ ଟଙ୍କାରେ କାରକୁ ରଖନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷିତ

ଏବେ କେହି ବି ନେଇ ପାରିବ ଟର୍ମ ପ୍ଲାନ୍, ଆସିଲା ‘ସରଳ ଜୀବନ ବୀମା’