PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ପ୍ରାଣୀଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲା କିନ୍ତୁ କେବଳ ବସିଛି ସିକ୍ୟୁରୁଟି: ମରିଗଲା କୁକୁର, ଥାନାକୁ ଗ​‌ଲେ ମାଲିକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୦/୦୮: ସକାଳୁ ପୋଷା କୁକୁରଟି ହଠାତ୍‌ ନିସ୍ତେଜ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଯେତେ ଡାକିଲେ ବି ଶୁଣିଲାନି । କୁକୁରଟିର ଶୋଚନୀୟ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଡରିଗଲେ ମାଲିକ । ସିଧା ଧାଇଁଥିଲେ ଭେଟନାରି ହସ୍ପିଟାଲକୁ । କିନ୍ତୁ ସେଠି କେହି ନଥିଲେ । ନା ଥିଲେ ଆଟେଡାଣ୍ଟ ନା ଥିଲେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଅନେକ ଡାକିଲେ, ସିକ୍ୟୁରୁଟି ଗାର୍ଡକୁ ନେହୁରା ବି ହେଲେ । କିନ୍ତୁ କେହି ଶୁଣିଲେନି । ଶେଷରେ କୁକୁରଟି ଆଖି ବୁଜି ଦେଇଥିଲା । ଏମିତି ଅବହେଳାର ଶିକାର ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ନିଜ ପୋଷା କୁକୁର ପାଇଁ ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ।

ସୂଚନା ମୁତାବିକ, ନୟାପଲ୍ଲୀ ବାସିନ୍ଦା ନୃସିଂହ ସାହୁଙ୍କର ଏକ ଲାବ୍ରାଡର ପ୍ରଜାତିର କୁକୁର ଥିଲା । କୁକୁରଟିକୁ ସେ ଅତି ସ୍ନେହର ସହ ପାଳିଥିଲେ । ସେ କୁକୁର ତ ନଥିଲା, ଥିଲା ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଭଳି । ତେବେ ଗତ ସପ୍ତାହେ ହେଲା ପୋଷା କୁକୁରର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବନତି ଘଟିଲା । ତାକୁ ନେଇ ସେ ଏକ ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରବିବାର ସକାଳୁ କୁକୁରଟି ଘରେ ନିସ୍ତେଜ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । କୁକୁରଟିର ଦେହ ଖରାପ ଦେଖି କଣ କରିବେ ଜାଣି ପାରିନଥିଲେ ନୃସିଂହ । ସେପଟେ ସଟଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକ୍‌ ବି ବନ୍ଦ ଥିଲା । ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନୃସିଂହ କୁକୁରକୁ ଗାଡିରେ ଧରି ସହିଦନଗର ସ୍ଥିତ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଥିଲେ । ସେତେବେଳକୁ ସମୟ ଦିନ ୧୧ଟା ହେବ। ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଖୋଲା ଥିଲା ସତ କିନ୍ତୁ ଭିତରେ କେହି କର୍ମଚାରୀ ନଥିଲେ । ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଖୋଜିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଡାକ୍ତର ବାବୁଙ୍କର ଆସିବା ସମୟ ହୋଇନଥିଲା । ଶେଷରେ ଆଟେଡାଣ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଖୋଜିଥିଲେ । ମାତ୍ର ସେଠାରେ କେହି ନଥିଲେ । କର୍ମଚାରୀ କିମ୍ବା ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଡାକିବା ପାଇଁ ସେଠାରେ ଥିବା ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ନେହୁରା ହୋଇଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ୧ ଘଣ୍ଟା କାଳ ଏପାଖ ସେପାଖ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କାହାରି ଦେଖା ନଥିଲା । ଶେଷରେ କୁକୁରଟି ସେହିଠାରେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଆଖି ବୁଜି ଦେଇଥିଲା ।

ଶେଷରେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ସହିଦ୍‌ ନଗର ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ନୃସିଂହ । କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ତାଙ୍କ କୁକୁରର ପ୍ରାଣ ଗଲା ବୋଲି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଥାନର ଏକ ଟିମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲା । ଅବହେଳାର କାରଣ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲା । ଏନେଇ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିରଞ୍ଚି ନାରାୟଣ ପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅବହେଳାର କାରଣ ଦର୍ଶାଇବା ପାଇଁ ନୋଟିସ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର