ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମରୁ ରକ୍ଷା କଲା ବୁଲା କୁକୁର

ଭୋପାଳ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): କୁକୁରକୁ ମଣିଷର ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବନ୍ଧୁ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କୁକୁର ମଣିଷକୁ କିଭଳି ସହାୟତା କରିଥାଏ, ତାହାର ଅନେକ ନଜିର ବି ରହିଛି । ହେଲେ ଏବେ ଏଭଳି ଦୁଇଟି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହାକୁ ନେଇ ସବୁଆଡେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ପ୍ରଥମ ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳ ସହରର । ଏଠାକାର ଛୋଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ୨୯ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହେବାରୁ ଗୋଟିଏ ବୁଲା କୁକୁର ରକ୍ଷା କରିଛି । ସେଇ କୁକୁରଟିକୁ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ସହାୟତା କରି କୁକୁର ସେଇ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।
ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଉକ୍ତ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ଘର ପାଖରେ ବୁଲୁଥିବା ଗୋଟିଏ ବୁଲା କୁକୁରଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେହ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥାନ୍ତି । ତେଣୁ କୁକୁରଟି ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସୁଥିଲା ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ତାଙ୍କ ଘର ଭିତରେ ବି ଶୋଉଥିଲା । ରବିବାର ଅପରାହ୍ଣରେ ମହିଳା ଜଣକ ଯେଉଁ ରୁମ୍‌ରେ ଶୋଇଥିଲେ, କୁକୁରଟି ସେଇ ରୁମ୍‌ର ଗୋଟିଏ କୋଣରେ ଶୋଇଥିଲା । ଏତିକିବେଳେ ଜୋରରେ ଶଦ୍ଦ ହେଉଥିବାର ଶୁଣି କୁକୁରଟି ଉଠିଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମହିଳାକୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବଳାତ୍କାର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାର ଦେଖିଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଉପରେ ଝାମ୍ପି ପଡ଼ିଥିଲା ଏବଂ ତା’କୁ କାମୁଡ଼ିବାକୁ ଗୋଡାଇଥିଲା । ଏଣୁ ସେଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ନିଜେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ କୁକୁର ଦେହରେ ଛୁରୀ ଭୁସି ଦେଇଥିଲା । ଏହାଯୋଗୁ କୁକୁରର ଡାହାଣ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି । ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଏଇ ଘଟଣା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ତାଙ୍କ ପଡୋଶରେ ରହେ ଏବଂ ସେ ଜଣେ ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି । ତା’କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଭୋଟର ଆଇଡି କାର୍ଡ ସହ ଲିଙ୍କ୍‌ ହେବ ଆଧାର!

୨୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ର ଛପା ବନ୍ଦ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇନାହିଁ

ଏଲ୍ଏସିକୁ ଆଉ ୩ହଜାର ସୈନିକ ପଠାଇଛି ଭାରତ

ବଜାରରେ ରୁଷର କରୋନା ଔଷଧ ‘କରୋନାଭିର’

ଘରେ ବସି ବସି ବୋର୍‌ ହେଲେ ବିମାନରେ ଟିକେ ବୁଲିଆସନ୍ତୁ, କରୋନା ସମୟରେ ଏମିତି ବି ସୁବିଧା ମିଳୁଛି

ଥଣ୍ଡା ସହ୍ୟ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ଚୀନ୍‌ ସୈନିକ