PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ – ଯଶବନ୍ତ ଜେଠୱା ହେଲେ ନୂଆ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ପରିବହନ କମିଶନର
  • ||
  • ସରିଲା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ , ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଥିଲା ବୈଠକ , ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ୧୪ ନେତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓମ୍‌ଫେଡ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ ସହାୟତା, ଉପକୃତ ହେବେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ
  • ||
  • କଟକ: ନକଲି ମେଡ଼ିସିନ ଜବତ ଘଟଣା, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଜେନା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଗଜାନନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦା ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଟାଙ୍ଗୀ ଟୋଲ ଗେଟ୍ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ, ଚାଲାଣ କାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଜୟପୁର ୩୨୬ ନମ୍ୱର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଙ୍ଗାମ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିପିଡ଼ିଲା କାର,୫ ଆହତ,୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ, ୨ଟି ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଫଳ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାରେ ପବିତ୍ର ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୬୫୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ବି ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଛେରା ପହଁରା କରିବେ ନାହିଁ ଗଜପତି ମହାରାଜ, ନୀତି ସମ୍ପାଦନ କରିବେ ମୁଦିରସ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦାରେ ଅପୂର୍ବ ଗଜାନନ ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ନିୟମିତ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||

ମହିଳାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମରୁ ରକ୍ଷା କଲା ବୁଲା କୁକୁର

ଭୋପାଳ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): କୁକୁରକୁ ମଣିଷର ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବନ୍ଧୁ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । କୁକୁର ମଣିଷକୁ କିଭଳି ସହାୟତା କରିଥାଏ, ତାହାର ଅନେକ ନଜିର ବି ରହିଛି । ହେଲେ ଏବେ ଏଭଳି ଦୁଇଟି ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯାହାକୁ ନେଇ ସବୁଆଡେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ପ୍ରଥମ ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳ ସହରର । ଏଠାକାର ଛୋଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ୨୯ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାରର ଶିକାର ହେବାରୁ ଗୋଟିଏ ବୁଲା କୁକୁର ରକ୍ଷା କରିଛି । ସେଇ କୁକୁରଟିକୁ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ସହାୟତା କରି କୁକୁର ସେଇ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।
ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଉକ୍ତ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ଘର ପାଖରେ ବୁଲୁଥିବା ଗୋଟିଏ ବୁଲା କୁକୁରଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେହ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥାନ୍ତି । ତେଣୁ କୁକୁରଟି ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସୁଥିଲା ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ତାଙ୍କ ଘର ଭିତରେ ବି ଶୋଉଥିଲା । ରବିବାର ଅପରାହ୍ଣରେ ମହିଳା ଜଣକ ଯେଉଁ ରୁମ୍‌ରେ ଶୋଇଥିଲେ, କୁକୁରଟି ସେଇ ରୁମ୍‌ର ଗୋଟିଏ କୋଣରେ ଶୋଇଥିଲା । ଏତିକିବେଳେ ଜୋରରେ ଶଦ୍ଦ ହେଉଥିବାର ଶୁଣି କୁକୁରଟି ଉଠିଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମହିଳାକୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବଳାତ୍କାର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବାର ଦେଖିଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଉପରେ ଝାମ୍ପି ପଡ଼ିଥିଲା ଏବଂ ତା’କୁ କାମୁଡ଼ିବାକୁ ଗୋଡାଇଥିଲା । ଏଣୁ ସେଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ନିଜେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ କୁକୁର ଦେହରେ ଛୁରୀ ଭୁସି ଦେଇଥିଲା । ଏହାଯୋଗୁ କୁକୁରର ଡାହାଣ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି । ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଏଇ ଘଟଣା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ତାଙ୍କ ପଡୋଶରେ ରହେ ଏବଂ ସେ ଜଣେ ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି । ତା’କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର