PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କା ଦେବାପରେ ଡିଜେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୯ ଜଣ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • ସରେଣ୍ଡର୍ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ, ୩୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବ ରୋଡ୍‌ ରେଜ୍‌ ମାମଲାରେ ହୋଇଛି ବର୍ଷେ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ, ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଏମ୍ସି ମେୟର ସୁଲୋଚନା ଦାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିସ୍ଫୋରଣ ନେଇ ଭୁଲ ଟ୍ବିଟ୍ କଲେ ଟ୍ରମ୍ପ, କହିଲେ ମରିଛନ୍ତି ୧୩ କୋଟି ଲୋକ, ଟ୍ବିଟ୍ ଡିଲିଟ୍ ପରେ କଲେ ସଂଶୋଧନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୪: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ରାଜଧାନୀ କଲୋମ୍ବୋରେ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ବମ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଛି। ଯାହାକୁ ସାରା ବିଶ୍ବର ଲୋକ ଏବଂ ନେତା ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ସେଭଳି ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡୋ ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜର ଏକ ଟ୍ବିଟରେ ଭୁଲରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୩ କୋଟି ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ କଲୋମ୍ବୋ ଓ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ୮ଟିସିରିଜ୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦୭ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଟ୍ରମ୍ପ ଏହି ଟ୍ବିଟ କରିବାର କିଛି ସମୟ ଭିତରେ ତାକୁ ଡିଲିଟ୍ କରିଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଏହି ଭୁଲକୁ ଧରିବା ପରେ ସ୍କ୍ରିନସଟ୍ ସହିତ ନିଜ ନିଜ କମେଣ୍ଟ ଦେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରମ୍ପ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ‘ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଚର୍ଚ୍ଚ ଓ ହୋଟେଲ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଭୟଙ୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆମେରିକା ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରୁଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୩୮ ମିଲିୟନ ବା ୧୩ କୋଟି ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୬୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆମେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ।’ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏହି ଟ୍ବିଟର ୨୧ ମିନିଟ୍ ପରେ ୨୪୦୦ ଲୋକ କମେରଟ, ୨୦୦୦ଜଣ ରିଟ୍ବିଟ୍ ଓ ୭୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଳୋକ ଲାଇନ୍ କରିଥିଲେ।

ଏସବୁ ଦେଖିବା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜର ଟ୍ବିଟକୁ ଡିଲିଟ୍ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଲେଖିଥିଲେ ‘ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଚର୍ଚ୍ଚ ଓ ହୋଟେଲରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ୧୩୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇତିବା ବେଳେ ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆମେରିକା ଏହି ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସମବେଦନା ବ୍ୟକ୍ତ କରୁଛି। ଆମେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର