PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର, କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ଦର୍ଶନ କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ହୃଦୟ ଖୋଲି ଦାନ କରନ୍ତୁ, ମୋଦି ସରକାର ଦେବେ ଟ୍ୟାକ୍ସରେ ରିହାତି

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୮: ୫ ଅଗଷ୍ଟ ଭାରତ ପାଇଁ ଐତିହାସିକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେଉଛି । ଆଜି ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମି ପୂଜନର ଆୟୋଜନ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ପାବନ କାମ ପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜ ସହଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଏବେ ଆପଣ ବିନା ସଙ୍କୋଚରେ ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମ ଭୂମି ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ଦାନ କରିପାରିବେ । ଏବଂ ଖାସ୍ କଥା ହେଉଛି ନିଜେ ମୋଦି ସରକାର ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦାନ ପାଇଁ ଟ୍ୟାକ୍ସରେ ରିହାତି ଦେବେ ।

ସେକ୍ସନ ୮୦ଜି ଅନୁସାରେ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି
କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ ଜାରି ନିୟମ ଅନୁସାରେ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଥିବା ରାଶିରେ ଟ୍ୟାକ୍ସ ରିହାତି(Tax Rebate)ର ନିୟମ ରହିଥାଏ । କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା । ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଦାନ ଏହି ଟ୍ରଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରୁ ନିଆଯାଉଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୨୦-୨୧ରେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଦାନକୁ ଟ୍ୟାକ୍ସ ରିହାତିରେ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ ଏହି ରିହାତି ଆୟକର ଅଧିନିୟମ ୧୯୬୧ର ଧାରା 80G ଅନୁସାରେ ଦିଆଯିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର