PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ହୃଦୟ ଖୋଲି ଦାନ କରନ୍ତୁ, ମୋଦି ସରକାର ଦେବେ ଟ୍ୟାକ୍ସରେ ରିହାତି

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୮: ୫ ଅଗଷ୍ଟ ଭାରତ ପାଇଁ ଐତିହାସିକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେଉଛି । ଆଜି ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମି ପୂଜନର ଆୟୋଜନ ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ପାବନ କାମ ପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜ ସହଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଏବେ ଆପଣ ବିନା ସଙ୍କୋଚରେ ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମ ଭୂମି ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ଦାନ କରିପାରିବେ । ଏବଂ ଖାସ୍ କଥା ହେଉଛି ନିଜେ ମୋଦି ସରକାର ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦାନ ପାଇଁ ଟ୍ୟାକ୍ସରେ ରିହାତି ଦେବେ ।

ସେକ୍ସନ ୮୦ଜି ଅନୁସାରେ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି
କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ ଜାରି ନିୟମ ଅନୁସାରେ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଥିବା ରାଶିରେ ଟ୍ୟାକ୍ସ ରିହାତି(Tax Rebate)ର ନିୟମ ରହିଥାଏ । କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା । ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଦାନ ଏହି ଟ୍ରଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରୁ ନିଆଯାଉଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୨୦-୨୧ରେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଦାନକୁ ଟ୍ୟାକ୍ସ ରିହାତିରେ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତରଫରୁ ଏହି ରିହାତି ଆୟକର ଅଧିନିୟମ ୧୯୬୧ର ଧାରା 80G ଅନୁସାରେ ଦିଆଯିବ ।