PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ କୋଭିଡ଼ ନେଇ ସମିକ୍ଷା କରି​‌ବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନ: ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଆପ୍‌ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ହେଲେ ଭାଗୱତ ମାନ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥାଇ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ ମିଳିବ ୩୦ଲକ୍ଷ ଅନୁକୁମ୍ପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୮୦ ହଜାର ଟପିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧,୦୮୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୨ ଯୁବକ, ଗ୍ୟାସ୍ କଟର ମେସିନ୍ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗାଏବ ହେବ ଶୀତ, ୨ ଦିନ ଘନ କୁହୁଡ଼ି, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ୧୮ ବର୍ଷର ବୈବାହିକ ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ପକାଇଲେ ସାଉଥ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର ଧନୁଷ-ଐଶ୍ଵର୍ଯ୍ୟା, ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ମଠ ଓ ମନ୍ଦିର, ବାହାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି ଏହି କଟକଣା

navbharat-times

ଅଯୋଧ୍ୟା: ରାମନଗରୀ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ମନ୍ଦିର ମଠ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ଯାଇଛି। କରୋନା କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲା ଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ ଭକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ କିଛି ନିୟମ ଲାଗୁ କରିଛି ପ୍ରଶାସନ। ମନ୍ଦିରକୁ ଏକା ସମୟରେ ୫ ଜଣ ଭକ୍ତ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ରହିଛି। ସେହିପରି ବାହାର ରାଜ୍ୟର ସାଧୁ ସନ୍ଥ ମାନେ ବିନା ଟିକାରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ନଆସିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବା ପରେ ହନୁମାନଗଢ଼ିରେ ବଜରଙ୍ଗବାଲୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ଲାଗିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ସପ୍ତପୁରୀର ମୁଖ୍ୟ କୁହାଯାଉଥିବା ରାମନଗରୀରେ ମଧ୍ୟ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହେବାକୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ରାମନଗରୀରେ ହେଉଥିବା ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ପର୍ବ ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ଧରି ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନଜରରେ ରଖି ଭଗବାନ ରାମ ଜନ୍ମେତ୍ସବ ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାର ସମସ୍ତ ମଠ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କରେନା ସଂକ୍ରମଣରେ ବ୍ରେକ୍‌ ଓ ସୁସ୍ଥ ହାର ବୃଦ୍ଧି ହେବା ପରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ମଠ ମନ୍ଦିର ଖୋଲା ଯାଇଛି।

ଏଥିସହିତ ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ଯଦି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଅଯୋଧ୍ୟା ଆସନ୍ତି ତେବେ ସାଥିରେ କୋଭିଡ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଆଣିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ତାହା ପୁଣି ୭୨ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ହୋଇଥିବାର ଅଛି। ଆଉ ସମସ୍ତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନ୍‌ ମାନି ମନ୍ଦିର ଆସିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ହନୁମାନଗଢ଼ୀର ମହନ୍ତ ରାଜୁ ଦାସ ପ୍ରଶାସନକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।