ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀଙ୍କୁ କାରରେ ବସାଇ ଫସିଲେ ଡ୍ରାଇଭର: ୩ ଅପହରଣକାରୀ ଗିରଫ,ଗାଡି଼ ଜବତ

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ୯/୧୧: ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାର କରୁନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଜଣାତରେ ଜଣେ ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଭଡ଼ାସୂତ୍ରରେ କାରରେ ବସାଇ ନେଉଥିଲେ । ଯାହାକି ଉକ୍ତ କାର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡି଼ଲା । ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଥିବା ବାକି ଟଙ୍କା ପାଇବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟେକିନେଲେ । ଏମିତି ଢଙ୍ଗରେ ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ମାହାଙ୍ଗା କୁମୁଡ଼ାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ପୁଲିସ । ସେ ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ଭାପୁର ଅଞ୍ଚଳର ସୁନୀଲ ମହାନ୍ତି । ଅପହରଣ କରିଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କଟକ ମାହାଙ୍ଗାର ସକିଲ ଖାନ୍‌(୩୬),ଏସ୍‌କେ ତହିର୍‌ ଅଲ୍ଲୀ(୨୬) ଓ ଛତିଆ ଅମରାବତୀପାଟଣାର ସାନିଧ୍ୟ ମହାନ୍ତି(୩୦) । ପୁଲିସ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ କାର ସହ ସେମାନେ ବ୍ୟବହୃତ କରୁଥିବା ଦୁଇଟି ବାଇକ ଓ ଚାରୋଟି ମୋବାଇଲକୁ ଜବତ କରିଛି ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାର କରୁଥିବା ଜଣେ ବେପାରୀଙ୍କୁ ସୁନୀଲ ଅଜାଣତରେ ଭଡ଼ାସୂତ୍ରରେ ନିଜ କାର(ଓଡି୩୪ସି୫୨୩୦)ରେ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ମାହାଙ୍ଗା କୁମୁଡ଼ା ଯାଏଁ ନେଇଥିଲେ । ସେଠାକାର କିଛି ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କ ଠାରୁ ବେପାରୀଜଣକ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ କିଣିଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ଏକ ଗାଡି଼ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଣିଥିଲେ । ହେଲେ ଏ ବାବଦକୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବାକି ରଖିଥିଲେ। ଯାହାକୁ ନେଇ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କ ସହ ବେପାରୀଙ୍କ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା। ବାକି ଟଙ୍କା ନ ଦେଇ ବେପାରୀ ଜଣକ କୁଆଡେ ଅନ୍ତର୍ଦ୍ଧାନ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

ବକେୟା ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍‌ ସଂପୃକ୍ତ ବେପାରୀକୁ ଖୋଜିବା ବେଳେ ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ଇନଫୋସିଟି ପାଖ ଏକ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ସାମ୍ନାରେ ସୁନୀଲଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ । ବାକି ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ସୁନୀଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାର୍‌ରେ ଅପହରଣ କରି ମାହାଙ୍ଗା ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ । ପରିବାରଲୋକ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ପୁଲିସକୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ ।

ପୁଲିସ ଅପହରଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଧମକ ମିଳୁଥିବା ଅପହରଣକାରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରକୁ ଟ୍ରାକିଂ କରିଥିଲା ପୁଲିସ । ଗତକାଲି ମାହଙ୍ଗା କୁମାଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସୁନିଲର କାର୍‌କୁ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଏବେ ପୁଲିସ ମୂଳ ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଏଫ୍‌ଆଇଏଚ୍‌ ହକି ପ୍ରୋ ଲିଗ୍‌-୨୦୨୦: କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସବୁ ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବ ଭାରତ

ଆସନ୍ତା୨୪ରେ ପାରାଦୀପରେ ଲାଗିବ ନୌସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ କେଶାଇବାହାଲ ଜୁନିୟର କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର ଜବତ

ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ପାଇଁ ମିଳିବନି ଅନୁମତି, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ଅବକାରୀ ସଚିବ