PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ନିଶା ନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା: ଗିରଫ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୪/୮ : ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଳିଙ୍ଗବିହାରରେ ଥିବା କମ୍ୟୁନିଟି ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଜଣେ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରା ଯାଇଛି । ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କରି ଆଜି ସିବିଆଇ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ପରିବାର ଓ ସାହିପଡ଼ୋଶୀ ମୃତ ଅକ୍ଷୟ ମାଝି(୪୫)ଙ୍କ ଶବ ରଖି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଥାନା ପୁଲିସ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହଟିଥିଲା ।

ସେପଟେ ଉକ୍ତ ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଆଜି ପୁଣି ଦୁଇ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମରା ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଅନ୍ୟ ଅନ୍ତେବାସୀମାନେ କେନ୍ଦ୍ରର ଗେଟ୍‌ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଖସି ପଳାଇ ଆସିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ସେମାନେ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ନିଜନିଜ ଘରକୁ ପଳାଇଛନ୍ତି । ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରର କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଲା ପକାଇ ପଳାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନୂଆପଲ୍ଲୀର ଅକ୍ଷୟ ମାଝିଙ୍କୁ ପରିବାର ଲୋକେ କଳିଙ୍ଗବିହାରସ୍ଥିତ କମ୍ୟୁନିଟି ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ଗତକାଲି ସକାଳେ ଅକ୍ଷୟ ନ ଉଠିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ରର କର୍ମଚାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଦେହ ସାରା କ୍ଷତଚିହ୍ନ ଥିବା ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ଏନେଇ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସେପଟେ ଅଭିଯୋଗକୁ ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଖଣ୍ଡନ କରା ଯାଇଥିଲା ।

ବୁଧବାର ରାତିରେ ନିଶା ଖାଇବା ପାଇଁ ଅକ୍ଷୟ କହିବା ସହ କେନ୍ଦ୍ର ଛାଡ଼ି ପଳାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବାନ୍ଧି ନିଦ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍‌ ଦେଇଥିଲେ । ସକାଳୁ ସେ ମରି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ବୋଲି ସେମାନେ ପୁଲିସ ଆଗରେ ସଫେଇ ଦେଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ଆଜି ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା । ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଓ ସାହିପଡ଼ୋଶୀ ମିଶି ସିବିଆଇ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ରାସ୍ତାରୋକ କରିଥିଲେ । ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଅରୁଣ ସ୍ୱାଇଁ ଓ ଏସିପି ଅନୀଲ ମିଶ୍ର ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିଥିଲେ । ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ ମିଳିବା ପରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ରାସ୍ତାରୋକ ହଟିଥିଲା ।

ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଲୋକେ ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସୁଥିବା ଖବର ପାଇ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ସେଠାରୁ ସେମାନେ ବାହାରକୁ ପଳାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ଜଟଣୀ ହରିରାଜପୁରର ସତ୍ୟ ସୁନ୍ଦରାୟ ଓ ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱରର କ୍ଷୀରୋଦ ମହାପାତ୍ର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସତ୍ୟ ଓ କ୍ଷୀରୋଦଙ୍କୁ ମାଡ଼ ହେବାପରେ ଅନ୍ୟ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ସେମାନେ ଗେଟ୍‌ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୌଡ଼ି ଦୌଡ଼ି ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ନିଶା ନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ଅନ୍ତେବାସୀମାନେ ଆଉ ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନ ଫେରି ଘରକୁୁ ପଳାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ପୁଲିସ ନିଶାନିବାରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିବାବେଳକୁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଲା ପକାଇ ଫେରାର୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ପୁଲିସ କହିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର