PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ମଦ ପିଇ ବାଟବଣା ହେଲେ ଯୁବକ: ପ୍ରଥମେ ୧୦୦ ପରେ ୧୦୮କୁ କଲ୍ କରି ଛାଡିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ…

ପୁରୀ,୧୦/୦୮: ‘ମୋ ନାଁ ଉଦିଆ । ବାସେଳୀ ସାହି ଥାନା ପୁଲିସକୁ ପଚାରିବେ ମୁଁ କେମିତିକା ପିଲା । ଟିକେ ଦୟା କରନ୍ତୁ। ମୋତେ ନେଇ ମୋ ଘରେ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ । ମୁଁ ବାଟ ପାଉନି । ତମେ ତ ବିକୁଛ, ଆମେ ପିଇଲେ ଅସୁବିଧା କେଉଁଠି ରହିଲା ।’ ଏମିତି କହି କହି ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ଯାହାକୁ ଦେଖୁଥିଲେ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ନେହୁରା ହେଉଥିଲେ ଜଣେ ଯୁବକ । ହେଲେ କେହି ବୁଝୁନଥିଲେ ତାଙ୍କ କଥା । ଯୁବକ ଜଣକ ବଳଗଣ୍ଡି ଛକରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ପଛର କାରଣ ଜଣାପଡିଥିଲା ।

ସୂଚନା ମୁତାବିକ ବାସେଳୀ ସାହି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କ ଘର। ୪ ଜଣ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ଯୁବକ ଜଣକ ତାଳବଣିଆ ପାଣିଟାଙ୍କି ଚ୍ୟାମ୍ବର ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଜମିଥିଲା ମଦମାଂସର ଆସର । ମଦ ପିଇ ପ୍ରାୟ ୩ ଘଣ୍ଟା ସେଠାରେ ବିତିଗଲା । ଯୁବକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ନିଶା ଚଢିଗଲା । ଏହାପରେ ସମସ୍ତ ସାଙ୍ଗ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ। ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଶୋଇ ପଡିଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ତାଙ୍କ ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା । ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ନିଜକୁ ଏକା ପାଇ ଯୁବକଙ୍କ ବୁଦ୍ଧି ହଜି ଯାଇଥିଲା । ସେ ଘରକୁ ଫେରିବାର ବାଟ ପାଇନଥିଲେ । ତାଳବଣିଆ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଫସି ବୁଲିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ୧୦୦ ନମ୍ବରକୁ କଲ୍‌ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ଯୁବକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ପିସିଆର୍‌କୁ କଲ୍‌ କରି ସେ ମଦ୍ୟପାନ କରିଥିବା ଓ ନିଶା ହୋଇଯିବା ପରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡି ସାଙ୍ଗମାନେ ପଳାଇଥିବାରୁ ବାଟବଣା ହୋଇଥିବା କହିଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ନେହୁରା ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପୁଲିସ ଶୁଣି ନଥିଲା । ନିଶା ଛାଡିଗଲେ ଘରକୁ ଯିବ ବୋଲି କଲ୍‌ ରିସିଭ୍‌ କରିଥିବା ବାବୁ କହିଥିବା ଯୁବକ କହିଛନ୍ତି । ସେ ତାଳବଣିଆରୁ ଚାଲି ଚାଲି ବଡ଼ଦାଣ୍ଡକୁ ଆସିଥିଲେ । ବାଟରେ ଯିଏ ଦେଖା ହେଉଥିଲେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଘରେ ଛାଡି ବୋକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଥିଲେ । ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ ବଳଗଣ୍ଡି ଛକରେ ପହଞ୍ଚି ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସହ କିଛି ସମୟ କଥା ହୋଇ ଅନୁଭୂତି ବଖାଣିଥିଲେ । ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଯାଇ ଯୁବକ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଓ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ନିଶାଖୋରମାନେ ନିୟମିତ ଭାବେ ତାଳବଣିଆ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଚ୍ୟାମ୍ବରକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନ ଭାବେ ବାଛି ନେଇଛନ୍ତି । ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପିସିଆର୍‌ ବୁଲୁନଥିବାରୁ ନିଶାପାଣି କରିକୁ ସୁବିଧା ହେଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ବାସ୍‌ ଏହାପରେ ଯେଉଁ ନମ୍ବରକୁ କଲ୍‌ କରିଥିଲ ସେହି ନମ୍ବରକୁ ପୁଣି ଥରେ ଡାଏଲ୍‌ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ ଲୋକେ ।

ଯୁବକ ଜଣକ ଡାଏଲ୍‌ କରିବାବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ତାହା ୧୦୦ ନୁହେଁ । ସେ ୧୦୮କୁ ଡାଏଲ୍‌ କରି କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ତୁମେ ତ ବିକୁଛ ଆମେ ପିଇଲେ ଅସୁବିଧା କ’ଣ । ଯଦି ନିଶା ଚଢିଗଲା ମୋତେ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ତ ତୁମ କାମ । ଉତ୍ତରରେ କଲ୍‌ ରିସିଭ୍‌ କରିଥିବା ବାବୁ ଜଣକ କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଅଛ ବୋଲି ପଚାରିବାବେଳେ ଯୁବକ ଠିକଣା ବି ଦେଇ ପାରୁନଥିଲେ । କରୋନା ଭୟରେ ତାଙ୍କୁ କେହି ନଛୁଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ରିକ୍ସାରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର