PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘୋଷଣା ହେଲା ‘ଡ୍ରାଇ ଡେ’ର ନୂଆ ତାରିଖ: ଏଣିକି ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ, ଆଗରୁ ୨୧ ଦିନ ରହୁଥିଲା ବନ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୧: ନୂଆ ଅବକାରୀ ନୀତି ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏବେ ମଦ ଦୋକାନରେ ବର୍ଷରେ ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ହିଁ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଏକ୍ସସାଇଜ୍ କମିଶନର ଏହି ନୂଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।  

ପୂର୍ବରୁ ବର୍ଷକରେ ୨୧ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହୁଥିବା ମଦ ଦୋକାନ

କହିରଖୁଛୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଆସୁଥିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁସାରେ ମଦ ଦୋକାନ ବର୍ଷକରେ ୨୧ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହୁଥିଲା । ଏହି ଦିନମାନଙ୍କୁ ‘ଡ୍ରାଇ ଡେ’ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ନୂଆ ଅବକାରୀ ନୀତି ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଡ୍ରାଇ ଡେ’ ହ୍ରାସ କରି ଏବେ ମାତ୍ର ୩ ଦିନ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ଏବେ ବର୍ଷକରେ ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ହିଁ ବନ୍ଦ ରହିବ ଦୋକାନ

ଏକ୍ସସାଇଜ୍ କମିଶନରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଆଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏବେ ମାତ୍ର ୨୬ ଜାନୁୟାରୀ, ୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ଏବଂ ୨ ଅକ୍ଟୋବରରେ ହିଁ ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଏହି ଆଦେଶରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦିନ ମଧ୍ୟ ଡ୍ରାଇ ଡେ ଘୋଷଣା କରିପାରିବେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର