ଲୁଟେରାଙ୍କ ନୂଆ ଫର୍ମୁଲା: ସିବିଆଇ କହି ବୟସ୍କ ଦମ୍ପତିଙ୍କଠୁ ନେଇଗଲେ ୮ଭରି ସୁନା

ବ୍ରହ୍ମପୁର,୧୦ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଲୁଟେରାଙ୍କ ଫର୍ମୁଲା ଧରିପାରୁନି ପୁଲିସ । କେତେବେଳେ ପୁଲିସ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ସିବିଆଇ କହି ସୁନା ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ସବୁବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ରହୁଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ । ଆଜି ପୁଣି ବୟସ୍କ ଦମ୍ପତିକୁ ସିବିଆଇ ପରିଚୟ ଦେଇ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି ୮ଭରି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର । ପୁଲିସ୍‌ ସୁରାକ୍‌ ପାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି । ବାହାଘର ଭୋଜିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ଭାସ୍କର ପାତ୍ର ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରାଜକୁମାରୀ ପାତ୍ର । ବୈଦନାଥପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜୟପ୍ରକାଶ ନଗର ଛକରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦିବାଲୋକରେ ସୁନା ଲୁଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ।
ରବିବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୧.୩୦ରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୋଖରୀପୁଟ ଅଞ୍ଚଳର ଭାସ୍କର ପାତ୍ର ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରାଜକୁମାରୀ ପାତ୍ର ତାଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ବାହାଘର ଭୋଜିରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆସି ଜୟପ୍ରକାଶ ନଗର ଯାଉଥିଲେ । ଜୟ ପ୍ରକାଶ ନଗର ଛକ ଆକ୍ସିସ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଆଗରେ ବାଇକ୍‌ରେ ଆସି ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କୁ ସିବିଆଇର ପରିଚୟ ଦେବାସହ ପୁଲିସର ଆଇଡେଣ୍ଟି କାର୍ଡ ଦେଖାଇ ଆଗରେ ଅସମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ତେଣୁ ଆପଣ ପିନ୍ଧିଥିବା ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ବେକରୁ କାଢ଼ି ବ୍ୟାଗ ଭିତରେ ରଖନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଲୁଟେରାଙ୍କ କଥାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ଦମ୍ପତି ପିନ୍ଧିଥିବା ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ବାହାର କରି କାଗଜରେ ଗୁଡାଇ ବ୍ୟାଗ ଭିତରେ ରଖିବା ବେଳେ ଚତୁରତାର ସହ ଲୁଟେରାମାନେ ଉକ୍ତ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରକୁ ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ପୁଲିସରେ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ଏସ୍‌ଆଇ ଏସ୍‌ଏନ୍‌ ପାଢ଼ି ସଦଳବଳ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତନାଘନା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଲୁଟେରା ମାନେ ସେତେବେଳେ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପୁଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପଇଁତରା ମାରିବା ସହ ସିସି ଟିଭି ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲା । ଆକ୍ସିସ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭିରୁ କିଛି ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।
ଟାଉନ୍‌ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ବିଷ୍ଣୁ ପ୍ରସାଦ ପତି ପହଞ୍ଚି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲାଗିଥିବା ସମସ୍ତ ସିସିଟିଭି ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ସହରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ବ୍ଳକିଂ କରାଯାଇଛି । ବାଇକ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗାଡ଼ି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲୁଟେରାମାନଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଧରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ । ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପୁଲିସ ପାଇଁ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍‌ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ବୈଦନାଥପୁର ଥାନାରେ ଦମ୍ପତି ଏତଲା ଦେବାପରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଜୟକୃଷ୍ଣ ପଟ୍ଟନାୟକ ୩୦/୧୯ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଦ୍ୟାନଗରର ଗୀତାଞ୍ଜଳି ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଓ ଯା’ଚାରୁକଳା ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଠାରୁ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ସଫେଇ ପାଉଡର ବିକ୍ରି ବାହାନାରେ ଆସି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍‌ କରିଥିଲେ । ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଜୟ ପ୍ରକାଶ ନଗରର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ପୁଲିସ ପରିଚୟ ଦେଇ ସୁନା ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ସୁନା ଦେଇନଥିଲେ । ବର୍ଷକ ପୂର୍ବରୁ ଏସ୍‌ବିଆର୍‌ ରୋଡ଼ରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ଭରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ବର୍ଷେ ହେଲା ଲୁଟେରା ମାନେ ଛିନ୍‌ତାଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ ହାତରେ ସୁରାକ୍‌ ମିଳୁପାରୁ ନାହିଁ । ସେପଟେ ଏଭଳି ଲୁଟ୍‌କୁ ନେଇ ପୁଲିସ ଚିନ୍ତିତ ରହିଛି । ପୁଲିସ କିମ୍ବା କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ମାନେ ରାସ୍ତାରେ କାହାରିକୁ ସୁନା ମାଗିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସ୍‌ପି ପିନାକ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି । ରାସ୍ତାରେ କେହି ଯଦି ସୁନା ମାଗେ କିମ୍ବା ଲୁଟ୍‌ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ଏଥିପ୍ରତି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇବ ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଧରିବା ପୁଲିସ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍‌ ହୋଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କୂଳପତି ପଦ ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ରାଜବନରେ ଦେଇଥିଲେ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା, ଏତିକିଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ଆଶାୟୀ…

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜାରି କଲେ ଡିସେମ୍ବର ଗାଇଡଲାଇନ୍

ଏବେ ବାହନ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବେଳେ ନୋମିନିଙ୍କ ନାଁ ଦେବାକୁ ପଡିବ, କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ପରିବହନ ଓ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରସ୍ତାବ

ଚୀନ୍ ସୈନିକଙ୍କୁ ଜିନପିଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର: ମୃତ୍ୟୁକୁ ଭୟ ନକରି ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିବାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କର

ବ୍ଲାକହୋଲ୍‌ର ଖୁବ୍ ନିକଟରେ ପୃଥିବୀ, ଜାଣନ୍ତୁ ଗବେଷକଙ୍କ ମତ କ’ଣ?

ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ପୁଅ ସାଜିଲା ରାକ୍ଷାସ, ସ୍ତ୍ରୀ ସହ ମିଶି ବାପାକୁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧିବା ପରେ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା କଲା