PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ଧାର, ଦୁଇବର୍ଷ ଧରି ବାହରୁନି ପରୀକ୍ଷା ଫଳ,କଲେଜ ଆଗରେ ବସିଲେ ଧାରଣା, ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ହୋହାଲ୍ଲା, ପୁଲିସ ମୁତୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୨ଦିନିଆ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ରାଜଭବନରେ କରିବେ ରାତ୍ରିଯାପନ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସ: ଫାଇଟର ଜେଟ୍ ରାଫେଲ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଓଲିଭର ଡାସଲ୍ଟଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ହତ୍ୟା, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଛୁରି ଭୁସି ଦେଲା ପ୍ରେମିକ, ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମାଆ ମୃତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଅଠରବାଙ୍କୀ ରେଳବାଇ କଲୋନୀ ପଛପଟ ଟ୍ରେନ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମଛୁଆ ଗ୍ରାମର ଉମାକାନ୍ତ ସିଂ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସିଂଙ୍କ ଝିଅ ସୌଭାଗ୍ୟବତୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଅସ୍ଵାଭାବିକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ନିକଟରେ ନାହିଁ ସମ୍ବଳ, ଝିଅ ପାଇଁ ହାତୁଡି ଧରି ପଥର ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଛି ମାଆ
  • ||
  • ସୋର : ସୋର ଅଞ୍ଚଳରେ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୩ ଗୁରୁତର, ୭ ଏକର ଜମିର ଧାନ ଜଳିଗଲା ୧୦ ବଖରା ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର: ଖଇରା ଓ ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅଚାନକ ଚଢ଼ାଉ କଲେ ନୀଳଗିରି ଏସଡିପିଓ, ୩ ବେଆଇନ ପଥର ବୋଝେଇ ଡ଼ମ୍ଫର ଜବତ,୪ ଅଟକ
  • ||

ଏମିତି ଠକୁଥିଲେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ, ନକଲି ଟିପ ଚିହ୍ନ ଦେଇ ଉଠାଉଥିଲେ ପଇସା

https://newsroom.unsw.edu.au/

ଶାହଜହାଁପୁର ୨୩/୨: ୟୁପିର ଶାହଜହାଁପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରୁ ନକଲି ଟିପଚିହ୍ନ ଦେଇ ଟଙ୍କା ବାହାର ମାମଲାରେ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସକ୍ରିୟ ଥିଲା । ଏଥିରେ ୪ ଜଣ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ । ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ ଇନ୍ଦ୍ର ବିକ୍ରମ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃୟାରୀରେ ଜଲାଲାବାଦ ତହସିଲ ଦିବସରେ ୭୫ ବର୍ଷୀୟ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ କି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ନିଧିରେ ଆସିଥିବା ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା କିଏ ବାହାର କରିନେଇଛି । ଏହା ପରେ ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ ନିଜ ପାଖରୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ବାହାର କରି ତାଙ୍କୁ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ ।

ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ ସିଂହ ତହସିଲ ଦିବସରେ ସ୍ଥିତ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରବନ୍ଧକଙ୍କୁ ସେହି ଆଇଡି ସମ୍ପର୍କରେ ପତ୍ତା ଲଗାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଯେଉଁଥିରୁ ପଇସା ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଯାଞ୍ଚରେ ହୁକୁମ ସିଂହ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠୁ ସୂଚନା ଆଣି ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପୋଲିସକୁ ପ୍ରଦାନ କଲେ । ପୋଲିସ ମହାନୀରିକ୍ଷକ ବରେଲି ଜୋନ୍ ରାଜେଶ କୁମାର ପାଣ୍ଡେ କୁହନ୍ତି କି ଜିଲ୍ଲାଧିକାରୀ ଇନ୍ଦ୍ର ବିକ୍ରମ ସିଂହଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ଥାନା ଜଲାଲାବାଦ ପ୍ରଭାରୀ ଜସବୀର ସିଂହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ ହେଲା । ଏହା ପରେ ହୁକୁମ ସିଂହଙ୍କ ସମେତ ଜଲାଲାବାଦ କ୍ଷେତ୍ରର ୪ ବ୍ୟାଙ୍କ ମିତ୍ର ଶିବରାମ, ସୁନିଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ଗୌରବକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।

ଗ୍ଲୁ ଗନରୁ ହୋଇଥିଲା ଟିପଚିହ୍ନର କ୍ଲୋନ୍
ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଧରା ପଡିବା ପରେ ସବୁ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା  । ସେମାନେ ଗ୍ଲୁ ଗନରେ ଟିପ ଚିହ୍ନର କ୍ଲୋନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପରେ ଫେଭିକଲରେ ଆଙ୍ଗୁଠିର ନମୁନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଦେଉଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ଆସୁଥିବା ଗରିବଙ୍କ ପଇସା ବାହାର କରିନେଉଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରେ ଥାନା ଜଲାଲାବାଦରେ ୪ଟି ମାମଲା ମଧ୍ୟ ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କଠାରୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଗ୍ଲୁ ଗନ୍, ଟିପ ଚିହ୍ନର ନମୁନା ତଥା ମୋହର ଆଦି ଜବତ କରିଛି । ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଛି ।