PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ବାଲକୋଟ୍ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ବେଳେ ଜୈଶ କ୍ୟାମ୍ପରେ ସକ୍ରିୟ ଥିଲା ୨୮୦ ଟି ମୋବାଇଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୪।୩: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା  ପାକିସ୍ତାନର ବାଲକୋଟରେ ପଶି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବା ସମୟରେ ୨୮୦ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିବାର ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି। ନ୍ୟାସନାଲ ଟେକ୍ନିକାଲ ରିସର୍ଚ ଅର୍ଗନାଇଜେସନ୍ (ଏନଟିଆରଓ)ର ସର୍ଭିଲାନ୍ସରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ , ବାଲକୋଟରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ବେଳେ ୨୮୦ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ ସକ୍ରିୟ ଥିଲା। ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଯେଉଁ ସମୟରେ  ବାଲକୋଟ ସ୍ଥିତ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ସେ ସମୟରେ ସେଠାରେ ୨୮୦ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏନଟିଆରଓର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଭାରତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ (ରିସର୍ଚ ଆଣ୍ଡ ଆନାଲିସିସ୍ ଓ୍ବିଙ୍ଗ) ର’ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ସାଟେଲାଇଟ୍ ଜରିଆରେ ବାଲକୋଟ୍ କ୍ୟାମ୍ପରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା। ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ମିରାଜ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଜୈଶ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର