PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଦୁନିଆଁର ସବୁଠୁ ଦୁଗର୍ନ୍ଧ ବିଶିଷ୍ଟ ଫଳ, ଯାହାର ଦାମ୍ ୭୧ହଜାର

KUALA LUMPUR 02 SEPTEMBER 2016. Kakitangan Menara Kuala Lumpur, Amirah Mahadzir, 21 membau durian ketika Fiesta Buah-Buahan Lembaga Pemasaran Pertanian Persekutuan (FAMA) di Menara Kuala Lumpur hari ini. Fiesta Buah-buahan FAMA bermula pada 1 sehingga 4 September ini turut menjual buah-buahan tempatan seperti durian, rambutan, nanas dan sebagainya. NSTP/ HAFIZ SOHAIMI

ଭୁବନେଶ୍ବର,୨/୨: ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଏହି ଫଳ। ଯାହାର ନାଁ ଦ୍ୟୁରିଅନ୍ । ମାତ୍ର ଦାମ୍ ଶୁଣିଲେ ଆଖିରେ ଛନକା ପଶି ଯିବ। ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ବଜାରରେ ୫ଶହ ଡଲାର (୩୫.୭୩୦) ଟଙ୍କାରେ ଏହି ଫଳ ବିକ୍ରି ହୁଏ। ସବୁଠୁ ଖାସ୍ କଥା ହେଲା କି, ଏହି ଫଳଟି ଦୁନିଆଁର ସବୁଠୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବିଶିଷ୍ଟ ଫଳ। ଫଳର ସ୍ବାଦ ପଚା ନାଳ କିମ୍ବା ପିନ୍ଧିଥିବା ମୈାଜାର ବାସ୍ନା ସହିତ ସମାନ। ଏହି ଫଳ ଯେଉଁ ଷ୍ଟୋରରେ ବିକ୍ରି ହୁଏ ତେବେ ଏହାକୁ ଅଲଗା ଏକ ପାତ୍ରରେ ଅଥବା ଅଲଗା ବାସ୍କେଟରେ ସାଟିନ କପଡାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ରଖାଯାଏ। ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆରେ ଏହି ଫଳକୁ ’ଫଳମାନଙ୍କ ରାଜା’ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହି ଫଳ କ୍ରିମା ଭଳି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଫଳ ବହୁତ ପସନ୍ଦ । ଏହି ଫଳ ଯେ-କ୍ୱିନ ବ୍ରାଣ୍ଡର । ଯେ-କ୍ୱିନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଏହା ସବୁଠାରୁ ଫଳ ବୋଲି ଲୋକେ କୁହନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହାର ଦାମ୍ ସବୁଠୁ ମହଙ୍ଗା। ।