ଡିସ୍ଲେକ୍ସିଆ ରୋଗକୁ ନେଇ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ରାହୁଲଙ୍କ ମଜା ଉଡାଇଥିବା କହି ଟ୍ରୋଲ୍ କଲେ ୟୁଜର୍ସ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୩: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପିଏମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆଲୋଚନାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଡିସ୍ଲେକ୍ସିଆ ନାମକ ଏକ ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ମୋଦି ଏମିତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏବେ ତାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଡିସ୍ଲେକ୍ସିଆ ନାମକ ଏକ ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି । ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ସହିତ ଲାଇଭ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏକ ଲର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ ଡିସଅର୍ଡର ଉପରେ ରାଜନୈତିକ ବ୍ଯଙ୍ଗ କରିଛନ୍ତି ।

ରବିବାର ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ରାଜଧାନୀ ଡେରାଡୁନରେ ସ୍ମାର୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ ହାକାଥନ ୨୦୧୯ର ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହି ପ୍ରୋଗ୍ରାମରେ ଡିସ୍ଲେକ୍ସିୟା ପୀଡିତମାନେ ଭୋଗୁଥିବା ସମସ୍ୟା ଓ ଏହାର ସମାଧାନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ପିଏମ୍ ଏହାକୁ ନେଇ ଟିକିଏ ମଜା କରିଦେଲେ । ସମସ୍ତେ କହୁଛନ୍ତି ପିଏମ୍ ଏହି ମଜା କରି ରାହୁଲଙ୍କୁ ପରୋକ୍ଷରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ପିଏମଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

‘ସ୍ମାର୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ ହାକାଥନ ୨୦୧୯’ର ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫାଇନାଲରେ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦେଶର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ଠାରୁ ଉପାୟ ଓ ସମାଧାନ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂନଚା ନେଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘କଣ ଏହି ଯୋଜନା ୪୦-୪୫ ବର୍ଷର ପିଲାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ ଦେବ ?’

ଏହି ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ କିଛି ୟୁଜର୍ସ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରିବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି । ୟୁଜର୍ସ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଏମ୍ ମୋଦି ଏଭଳି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗକୁ ନେଇ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତାଙ୍କ ମଜା ଉଡାଇବା ଅତ୍ଯନ୍ତ ନିରାଶଜନକ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବଡ଼ ଖବର! ଏବେ ଘରେ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ ସ୍ମାର୍ଟ କିମ୍ବା ପ୍ରିପେଡ୍ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ମିଟର, ଆସୁଛି ନୂଆ ନିୟମ

କୋଭିଡ୍-୧୯ ନା ଫ୍ଲୁ ହୋଇଛି ଶୀତଦିନେ ଏଭଳି ଜାଣନ୍ତୁ, ଏହି ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଲକ୍ଷଣରୁ ଜାଣିପାରିବେ ପାର୍ଥକ୍ୟ

କରୋନାର କରାଳ ରୂପ : ନେଗେଟିଭ ପରେ ପଜିଟିଭ, ୬ ମାସରେ ୩ ଥର ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଯୁବକ

ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବିଗୁଲ୍‌ – ତିନି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିହାର ଭୋଟ୍‌

ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି ବେସରକାରୀ ସ୍କୁଲ : ଫି’ ଦେବା ପାଇଁ ଅଳଙ୍କାର ବିକିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଲେ ଅଭିଭାବକ

ସାବଧାନ ! ଚୀନ୍‌କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଲା ଭାରତ – ନିଜର ଆତ୍ମରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେବନି ଭାରତୀୟ ସୈନିକ