PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ନାକଟିଦେଉଳରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ଡିସ୍ଲେକ୍ସିଆ ରୋଗକୁ ନେଇ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ରାହୁଲଙ୍କ ମଜା ଉଡାଇଥିବା କହି ଟ୍ରୋଲ୍ କଲେ ୟୁଜର୍ସ

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୩: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପିଏମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆଲୋଚନାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଡିସ୍ଲେକ୍ସିଆ ନାମକ ଏକ ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରୀ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ମୋଦି ଏମିତି ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏବେ ତାହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଡିସ୍ଲେକ୍ସିଆ ନାମକ ଏକ ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି । ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ସହିତ ଲାଇଭ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏକ ଲର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ ଡିସଅର୍ଡର ଉପରେ ରାଜନୈତିକ ବ୍ଯଙ୍ଗ କରିଛନ୍ତି ।

ରବିବାର ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ରାଜଧାନୀ ଡେରାଡୁନରେ ସ୍ମାର୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ ହାକାଥନ ୨୦୧୯ର ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହି ପ୍ରୋଗ୍ରାମରେ ଡିସ୍ଲେକ୍ସିୟା ପୀଡିତମାନେ ଭୋଗୁଥିବା ସମସ୍ୟା ଓ ଏହାର ସମାଧାନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ପିଏମ୍ ଏହାକୁ ନେଇ ଟିକିଏ ମଜା କରିଦେଲେ । ସମସ୍ତେ କହୁଛନ୍ତି ପିଏମ୍ ଏହି ମଜା କରି ରାହୁଲଙ୍କୁ ପରୋକ୍ଷରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ପିଏମଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ।

‘ସ୍ମାର୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ ହାକାଥନ ୨୦୧୯’ର ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫାଇନାଲରେ ପିଏମ୍ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦେଶର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ଠାରୁ ଉପାୟ ଓ ସମାଧାନ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂନଚା ନେଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘କଣ ଏହି ଯୋଜନା ୪୦-୪୫ ବର୍ଷର ପିଲାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ କାମ ଦେବ ?’

ଏହି ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ କିଛି ୟୁଜର୍ସ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରିବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି । ୟୁଜର୍ସ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଏମ୍ ମୋଦି ଏଭଳି ଗମ୍ଭୀର ରୋଗକୁ ନେଇ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତାଙ୍କ ମଜା ଉଡାଇବା ଅତ୍ଯନ୍ତ ନିରାଶଜନକ ।