ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତିର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା

ଗଜପତି ୮।୮ : ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମୋହନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଛି । ଆଜି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭ଟା ୧୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ହାଟାଠ ଅଞ୍ଚଳ ଥରିଉଠିଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୭ ସେକେଣ୍ଡ ଧରି ଥରିବା ଯୋଗୁଁ ଲୋକେ ଭୟରେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଆସିଯାଇଥିଲେ । ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲର ଏହି ଭୂମିକମ୍ପର ତୀବ୍ରତା ଥିଲା ୩.୮। ତେବେ ସକାଳ ସମୟ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣିପାରିନଥିଲେ । ସେହି ଭଳି ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି , ମହେନ୍ଦ୍ରଗଡ଼ , ଆର. ଉଦୟଗିରି , ଛେଳିଗଡ , ଅଡବା , ଲୁହଗୁଡି ଅଂଚଳରେ ଏହାର ପ୍ରଭାଵ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ପାତ୍ରପୁର ଅଂଚଳରେ ସକାଳୁ ମୃଦୁ ଭୂମିକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର  ଶ୍ରୀକାକୋଲମ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିଛି। ଚିକିଟି ଅଂଚଳରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ଥିବା ସୂଚନା। ମିଳିଛି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଜି ସକାଳ ୭ଟା ୧୧ ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ ପୋଡାମାରି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ଅଳ୍ପ ଧରଣର ଭୂମିକମ୍ପ ଦେଖାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଦିଗପହଣ୍ଡି ଭୀଷ୍ମ ଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ।।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କୋଟିପତି ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ

୭ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଧରି ପ୍ରେମିକ ସହ ଚମ୍ପଟ ମାରିଲେ ମହିଳା, ବିଚରା ସ୍ୱାମୀ ଥାନାରେ କରୁଛି ଗୁହାରୀ

କରୋନା ସହ ୧୨ଦିନର ଲଢେଇ ପରେ ଆଖିବୁଜିଲେ କଳାକାର: ବିଶିଷ୍ଟ ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ୟାମ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଆସିଲା ରାୟ: ପ୍ରେମିକ ସମେତ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡ ସହ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜରିମାନା

ସାମାନ୍ୟ କଥାରୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ: ପତ୍ନୀର ମୁଣ୍ଡ ଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ସ୍ୱାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ

ଆଦିବାସୀ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ୩ ସପ୍ତାହ ପରେ ଜେଲ୍‌ ଗଲେ ଓଏଏସ୍‌ଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର