PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ- ୧୧କେଭି ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବାର ବର୍ଷ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ,ଶବ ରଖି ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଭଦ୍ରକ ଆଗରପଡା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ।
  • ||
  • ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ମି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ସୂଚନା
  • ||
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା: ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ୪ ଘଣ୍ଟା ଜେରା

source:www.india.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୬ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏକ ମାମଲାରେ ଜେରା ପାଇଁ ୟୁପିଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁ ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରା ବୁଧବାର ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି) ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଜେରା କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଲଣ୍ଡନରେ ସଂପତ୍ତି କିଣିବା ଓ ଅସ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଜୟ ଭଣ୍ଡାରୀଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କକୁ ସେ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭଦ୍ରା ଆଜି ୩.୪୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ଇଡିର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ପତ୍ନୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କ ସହିତ ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗେଟ୍‌ରୁ ଫେରି ଯାଇଥିଲେ । ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆର୍ଥିକ ଅନିୟମିତତା ମାମଲାରେ ଭଦ୍ରା କୌଣସି ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ନିକଟରେ ହାଜର ହେବାର ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା । ଶନିବାର ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ଦେଇଥିଲେ । କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଫେବ୍ରୃୟାରୀ ୧୬ ତାରିଖ ଯାଏ ଗିରଫଦାରିରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ସେହିପରି ଇଡିର ତଦନ୍ତରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମିଳିଥିଲା ।
ସୂଚନାଥାଉକି,ଲଣ୍ଡନର ବ୍ରାୟନ୍‌ଷ୍ଟନ୍‌ ସ୍କେୟାରରେ ୧୯ ଲକ୍ଷ ପାଉଣ୍ଡ (ପ୍ରାୟ ୧୭ କୋଟି ଟଙ୍କା) ମୂଲ୍ୟର ଏକ ସଂପତ୍ତି କ୍ରୟକୁ ନେଇ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହି ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି । ସେହି ସଂପତ୍ତିର ଅସଲି ମାଲିକ ଭଦ୍ରା ବୋଲି ଇଡି ଦାବି କରିଛି । ଇଡି ଅନୁସାରେ ଫେରାର ଥିବା ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ବ୍ୟାପାରୀ ସଞ୍ଜୟ ଭଣ୍ଡାରୀ ସେହି ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ୧୬ କୋଟି ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲା । ତାର ମରାମତିରେ ୬୫,୯୦୦ ପାଉଣ୍ଡ ଅତିରିକ୍ତ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଭଣ୍ଡାରୀ ୨୦୧୦ରେ ତାକୁ ସେହି ଦାମ୍‌ରେ ଭଦ୍ରାଙ୍କର ଏକ ଫାର୍ମକୁ ବିକ୍ରି କରିଥିଲା । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଛି ଯେ ଭଣ୍ଡାରୀ ସେହି ସମ୍ପତ୍ତିର ପ୍ରକୃତ ମାଲିକ ନୁହେଁ । ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଫାଇଦା ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସେ ଏହି ବୁଝାମଣା କରିଥିଲା ବୋଲି ଇଡି ଦର୍ଶାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର