ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଇଡିର ସୂଚନା,ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ଫ୍ରାନ୍ସ ଏବଂ ଗ୍ରୀସ ସହିତ ଏହି ୧୩ ଟି ଦେଶରେ ରହିଛି ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭।୮: ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡ଼ି) ଗତକାଲି ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଚିଦମ୍ବରମଙ୍କ ନାମରେ ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। ଏହା ସହିତ ଇଡି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କର  ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା,ଫ୍ରାନ୍ସ, ସ୍ପେନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସମେତ ୧୨ଟି ଦେଶରେ ଚିଦମ୍ବରମଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ସତ୍ୟପାଠରେ ଇଡ଼ି ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ,   ଚିଦମ୍ବରମ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ଅଷ୍ଟ୍ରିଆ, ବ୍ରିଟେନ, ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଫ୍ରାନ୍ସ, ଗ୍ରୀସ, ମାଲେସିଆ, ମୋନାକୋ, ପିଲିଫିନ୍ସ, ସିଂଗାପୁର, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ସ୍ପେନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଭଳି ଦେଶରେ ଅଛି। ଏହିସବୁ ଦେଶରେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ରହିଛି। ଜାଲ ଏବଂ ନକଲି କମ୍ପାନୀ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସବୁ ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଖୋଲାଯାଇ ନେଣଦେଣ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଇଡି କହିଛଇ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସହଯୋଗୀ ଏବଂ କେତେକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଚିଦମ୍ବରମ ବିଦେଶରେ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ବିକିବା ଏବଂ ବିଦେଶରେ ଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ବନ୍ଦ କରି ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏନେଇ ସୋମବାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଚିଦମ୍ବରମଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ ଅବଧି ବଢାଇବାକୁ ଦାବି କରି ଇଡ଼ି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି କହିଥିଲା।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ହେଉଛି ବିକିରଣସ୍ତର-ଜୀବ ଜଗତ ତିଷ୍ଠିବା କଷ୍ଟକର

ପୁଣି ଭାରତ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳିଲେ ସାହିଦ୍ ଆଫ୍ରିଦ୍, ମୋଦିଙ୍କକୁ ନେଇ କହିଲେ ଏହି କଥା

ଡ୍ରଗ୍ସ ଚାଟ୍‌ ଓ ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଆଡମିନ୍‌ ଥିବା ମାନିଲେ ଦୀପିକା ପାଦୁକନ୍‌-କରନ ଜୋହରଙ୍କ କମ୍ପାନିର କ୍ଷୀତିଜ ରବିପ୍ରସାଦ ଗିରଫ

ମଣିଷର ମସ୍ତିଷ୍କରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି କରୋନା, ବ୍ରେନ୍ ହାମରେଜ୍ ଓ ସ୍ମୃତି ଶକ୍ତି ହ୍ରାସ ସହିତ କରୁଛି ଏସବୁ ଅସୁବିଧା

ଜାତିସଂଘ ଅଧିବେଶନରେ ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ-ଜାତିସଂଘ କରୁଛି କ’ଣ?

ମାଟି ତଳର ରହସ୍ୟମୟ ସହର